رئیس هیات فوتبال استان گیلان گفت: سپردن باشگاه سپیدرود به محمد نوین اشتباه بود و باید به افرادی که توانایی اداره آن را دارند، واگذار شود.

همای گیلان، قربانعلی الماسخاله روز جمعه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: باید تیم به شخص یا گروهی سپرده شود که توانایی اداره آن را داشته و بتواند برای موفقیت تیمی همچون سپیدرود که طرفداران زیادی دارد، اقدامات ارزنده‌ای انجام دهد.

وی افزود: البته پس از محمد نوین تیم به علی کریمی سپرده شد که علاوه بر اینکه وی یک چهره فوتبالی شناخته شده و بین المللی است که محبوبیت و مقبولیت زیادی نیز داشته و دارد، قادر به جذب اسپانسر نیز بود اما با این وجود کریمی که از فوتبال پول درآورده این عاقبت تیم سپیدرود شد و به لیگ دسته اول سقوط کرد.

وی ادامه داد: این در حالی بود که وی تمایل چندانی برای گرفتن تیم نداشت و با توجه به اینکه ورزشگاه نیز در اختیارش قرار گرفته بود اما باز هیأت فوتبال در واگذاری تیم هیچ دخالتی نداشت چون ما با این اصل موافق نبودیم.

الماسخاله بیان کرد: با این وجود باید تیم به گروه قوی‌تری سپرده شود و هم اینک با توجه به وقت کمی که مانده، مسئولان باید وارد عمل شوند و ما نیز در عرصه ورزش به آنان کمک می‌کنیم.

رئیس هیأت فوتبال استان ابراز امیدواری کرد که هرچه سریع‌تر تکلیف مدیریت و مالکیت تیم فوتبال سپیدرود رشت مشخص شود تا این تیم با قدرت در رقابت‌های لیگ دسته اول حضور یابد.

تیم فوتبال سپیدرود رشت که در دومین فصل حضورش در لیگ برتر با کسب مقام پانزدهم به لیگ دسته اول سقوط کرد، اول فصل گذشته با مالکیت محمد نوین و سرمربیگری خداداد عزیزی پا به عرصه رقابت‌های لیگ برتر گذاشت اما پس از پایان هفته سوم، علی کریمی مالکیت و همچنین سرمربیگری این تیم را دراختیار گرفت اما چند هفته مانده به پایان رقابت‌ها، وی از مدیریت این باشگاه کناره گیری کرد و تیم به طور موقت به کیومرث بیات سپرده شد.

بیات نیز در اولین اقدام نادر دست نشان را به عنوان سرمربی تیم سپیدرود انتخاب کرد اما این گروه نیز نتوانستند کاری از پیش ببرند و سرانجام تیم فوتبال سپیدرود رشت به رقابت‌های لیگ دسته اول سقوط کرد./دیارمیرزا

با کانال همای خبر همراه باشید