چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت: ایجاد زیر ساخت های لازم در رشت به منظور مقابله با بحران کم آبی

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ایجاد زیر ساخت های لازم به منظور مقابله با بحران کم آبی در رشت اظهار کرد: بحران کم آبی مهاجرت ساکنین برخی از استان های کشور به شهرهای شمالی از جمله رشت را رقم زده است.
به گزارش همای گیلان-نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه بحران کم آبی جدی گرفته شود اظهار کرد: یقینا با تشدید مهاجرت از دیگر شهرها به استان های شمالی کشور مشکلاتی در بخش هایی از جمله مصرف آب و غیره ایجاد شده و به منظور مقابله با این وضعیت حوزه پدافند غیر عامل و دستگاه های متولی باید نسبت به ایجاد زیر ساخت های لازم ورود کرده و توجه بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به ترسیم نقشه راه مناسب برای مقابله با مشکلات احتمالی در این حوزه افزود: انجام بسترسازی های مناسب و اصلاح رویه در مواردی از جمله مصارف کشاورزی و غیره می تواند در این حوزه بسیار مثمر ثمر باشد‌.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات در این حوزه باید به صورت جهادی انجام شود گفت: بحران کم آبی در کشور به صدا درآمده و دستگاه های متولی باید به صورت کارشناسی و اصولی به این موضوع بپردازند و با توجه به مهاجرت اخیر به شهرهای شمالی کشور از جمله رشت امیدوارم با اتخاذ تصمیمات اصولی و برنامه ریزی های مدون در آینده نزدیک شاهد بروز مشکل کم آبی در رشت نباشیم.
شیرزاد به وضعیت نامناسب زباله های سراوان اشاره کرد و گفت: درباره زباله های انباشت شده در سراوان نیز در گذشته بارها هشدار های لازم به مدیران ارشد تصمیم گیر در این حوزه داده شد اما متاسفانه به علت سهل انگاری و عدم پیگیری ، امروزه با معضل بزرگی با عنوان زباله های سراوان و آلودگیهای ناشی از آن در رودخانه ها، تالاب و غیره مواجه هستیم و انتظار داریم با اتخاذ سیاست های لازم از بحران دیگری با عنوان کم آبی در رشت جلوگیری شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مدیرکل صمت گیلان:  ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ تخفیف ۴۰درصدی جهت حضور در نمایشگاه های خارجی برای صادرکنندگان برتر

مدیرکل صمت گیلان:  ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ …