چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت: مردم رشت از عواقب زیست محیطی انتقال آب خزر به فلات مرکزی نگران هستند

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت گفت: مردم رشت و دیگر نقاط استان گیلان از عواقب زیست محیطی انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران نگران هستند.

به گزارش همای گیلان – نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد با انتقاد از تصویب انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران اظهار کرد: در روزهایی که زنگ خطر زیست محیطی ناشی از آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب ، انباشت پسماند در استان گیلان و دیگر استان های شمالی کشور روز به روز بلندتر طنین انداز می شود مباحثی که پیرامون تصویب انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران و متعاقب آن هشدارهای کارشناسان محیط زیست مطرح شده به کابوسی برای مردم گیلان و استان های شمالی کشور تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه انتظار می رفت دولت نسبت به مباحث زیست محیطی با حساسیت بیشتری ورود کند افزود: در شرایطی که از تریبون های مختلف شرایط بحرانی پسماند زباله در گیلان به دولت گوشزد شده متاسفانه اعتبارات این حوزه نه تنها افزایش پیدا نکرد بلکه در اقدامی عجیب موضوع حذف حمایت های دولتی از پسماند استان های شمالی کشور نیز مطرح شد.

شیرزاد با تاکید بر اینکه در رودخانه های رشت آلودگی فراوانی جریان دارد گفت: در نخستین سفر دولت روحانی به گیلان پنجاه میلیارد تومان اعتبار به منظور ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت اختصاص پیدا کرد اما پس از گذشت چند سال تا کنون پانزده میلیارد تومان از این اعتبار به استان واریز شده که این مقدار اندک نیز همانند گوشت قربانی تقسیم و در نهایت چاره ای برای رفع مشکل این دو رودخانه انجام نشد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت به کوه زباله در سراوان اشاره کرد و گفت: زباله های انبوه یکی دیگر از دغدغه های مردم گیلان بوده و انتظار داریم دولت با عزمی جدی تر برای حمایت از سلامت مردم اقدام کند.

شیرزاد افزود: سالهاست که وعده خرید زباله سوز به مردم گیلان و سراوان داده شده اما متاسفانه هنوز اعتبارات اولیه خرید این دستگاه به شرکت چینی طرف قرار داد پرداخت نشده و گویا قرار نیست این مهم به زودی محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه دولتمردان باید به وعده های خود به مردم رشت و گیلان عمل کنند تصریح کرد: اختصاص اعتبار لازم به منظور ساماندهی و احیای دو رودخانه گوهررود و زرجوب و خرید دستگاه زباله سوز در سراوان از جمله وعده هایی است که توسط دولتمردان داده شده و انتظار داریم پس از گذشت سالیان طولانی بالاخره این وعده ها تحقق پیدا کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به اینکه انبوه مشکلات مردم رشت و گیلان زیر پوشش سبز گیاهی خدادادی پنهان شده است گفت: انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران ممکن است بارقه های امید را در قلب مردمان سرزمین میرزا کوچک جنگلی نابود کرده و موجب دلسردی بیشتر مردم از عملکرد دولت فعلی بشود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …