چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت: فعالیت ۱۳ ایستگاه آتش نشانی در رشت

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت گفت: در حال حاضر ۱۳ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر رشت مشغول فعالیت است.
به گزارش همای گیلان -نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در گذشته پنج ایستگاه آتش نشانی در رشت فعالیت میکرد و در حال حاضر ۱۳ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر مشغول خدمات دهی هستند و با بهره برداری از ایستگاه های آتش نشانی در بلوار دیلمان ، خرمشهر و مسکن مهر این تعداد به ۱۶ ایستگاه افزایش پیدا می کند.
وی به احداث دو ایستگاه آتش نشانی جدید در رشت اشاره و بیان کرد: دو ایستگاه آتش نشانی واقع در بلوار خرمشهر و بلوار دیلمان به زودی به بهره برداری می رسد و برنامه ریزی ها به منظور احداث ایستگاه آتش نشانی در مسکن مهر رشت نیز انجام شده است.
شیرزاد با قدردانی از تلاشهای آتش نشانان شهرداری رشت افزود: آتش نشانان بدون منت و فداکارانه در زمان بروز حوادثی از جمله حریق و غیره برای نجات جان و مال مردم حضور پیدا می کنند و مسئولین باید از آنان به طور شایسته تجلیل کرده و شهردار رشت نیز باید در راستای تقویت خدمات لجستیکی به این سازمان توجه ویژه داشته باشد.
شیرزاد به ایجاد ایستگاه آتش نشانی در میدان جهاد رشت تاکید کرد و گفت: توجه به احداث ایستگاه های آتش نشانی در میدان جهاد و برخی دیگر از نقاط رشت امری ضروری است و با این اقدام در صورت مواجهه با خطرات احتمالی نیروهای آتش نشانی سریعتر در محل حادثه حضور پیدا کرده و از جان و مال شهروندان بهتر محافظت می شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه شهروندان به سازمان آتش نشانی اطمینان و اعتماد دارند تصریح کرد: شهردار رشت باید به وضعیت رفاهی و معیشتی آتش نشانان توجه ویژه داشته باشد.
وی با اشاره به بیمه آتش سوزی منازل مسکونی شهروندان رشت افزود: شورای اسلامی شهر رشت به منظور حمایت از شهروندان بیمه آتش سوزی منازل به مبلغ هشت میلیون تومان بابت بنای ساختمان و چهار میلیون تومان بابت اثاثیه را طی چند سال اخیر در دستور کار قرار داده است.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است ✍️️به گزارش همای …