چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: از تالاب عینک رشت صیانت شود

رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت گفت: از تالاب عینک رشت به عنوان یک جاذبه گردشگری و خدادادی باید صیانت شود.

به گزارش همای گیلان – نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت فاطمه شیرزاد با اشاره به جاذبه های گردشگری تالاب عینک رشت اظهار کرد: سال گذشته موضوع ثبت تالاب عینک رشت در کمیسیون بهداشت شورا بررسی و مقدمات این مهم تهیه و برای اداره کل محیط زیست گیلان ارسال شد.
وی با بیان اینکه اخیرا شاهد بازگشایی دریچه های اطراف تالاب توسط برخی از شالیکاران حاشیه آن بوده ایم تصریح کرد: دریچه های اطراف تالاب عینک توسط برخی از شالیکاران ساکن حاشیه آن به منظور استفاده از آب موجود برای کشت و زرع بازگشایی و این اقدام موجب کاهش آب تالاب شده است.
شیرزاد افزود: تالاب عینک رشت از نظر مساحت دومین تالاب بزرگ گیلان محسوب می شود و قرار گرفتن آن در محدوده شهر یکی از ویژگیهای خاص این تالاب است.
وی ورود فاضلاب شهری و صنعتی به داخل تالاب عینک رشت طی سالهای اخیر را یک فاجعه زیست محیطی دانست و گفت: شهرداری رشت در راستای حفظ و صیانت از تالاب عینک رشت نسبت به جذب سرمایه گذار اقداماتی انجام داده و در حال حاضر چندین سرمایه گذار برای این موضوع اعلام آمادگی کرده اند.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت با بیان اینکه متولی تالاب ها سازمان آب منطقه ای است اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس قانون شهرداری رشت متولی تالاب نیست بنابراین باید با همکاری دیگر دستگاه های مسئول این مهم تحقق پیدا کند.
شیرزاد افزود: برای پیوستن تالاب عینک رشت به جمع تالاب شهرها باید در راستای حفظ اکوسیستم طبیعی آن تلاش شود و کاهش آب تالاب عینک طی چند وقت اخیر موجب بروز کم آبی و هشداری جدی در این باره محسوب می شود.
با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …