چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی در جمع هنرمندان کشوری جشنواره تئاتر خیابانی گیلدخت؛  از مسئولان کشوری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی میخواهیم، لطفا یک بار برای همیشه جایگاه شغلی هنرمندان رسما و از طریق دولت، تثبیت و تعیین تکلیف شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی در جمع هنرمندان کشوری جشنواره تئاتر خیابانی گیلدخت؛

 از مسئولان کشوری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی میخواهیم،
لطفا یک بار برای همیشه جایگاه شغلی هنرمندان رسما و از طریق دولت، تثبیت و تعیین تکلیف شود

اختصاصی همای خبـر- تاج شهرستانی در جمع هنرمندان استانی و کشوری در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی گیلدخت گفت: تقریبا هر شغلی به وزارتخانه‌ یا ارگانی متصل است الاّ قشر هنرمند که کار آنان بدون متولیِ مشخص، اما دارای تاثیرگذارترین اثرات در اقشار جامعه است.

وی اشاره داشت: بنده در ابتدای ورود به شورای شهر رشت این پیشنهاد را دادم که هر یک از ادارات شهر و استان یکی دو چهره هنری از شهر خود را استخدام کنند تا هنرمندان با برخورداری از درآمدی ثابت و با آرامش و انگیزه بیشتر، در استعداد هنری خود، به شکوفایی و خلاقیت های جدید برسند که در نهایت نتایج این شکوفایی به جامعه خواهد رسید.

تاج شهرستانی در ادامه گفت: اکنون باید بگوییم ‌صحیح تر این است که خلأ موجود در ایجاد درآمد پایدار برای هنرمندان، لازم است از سوی مسئولان در سطح کلان حل شود و لذا درخواست ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که به این خلأ موجود و مهم، توجه شود و یکبار برای همیشه جایگاه شغلی قشر هنرمند جامعه تثبیت گردد.

وی با اشاره به تاثیرگذاری سرود سلام فرمانده بعنوان نمونه ای از هنر در هارمونی شعر و موسیقی و تاثیر آن بر افکار عمومی اشاره داشت و گفت : به قابلیت جذاب و قدرت هنر نمیتوان و نباید بی‌توجه بود…

وی در این جلسه از تمامی دست اندرکاران، هنرمندان پیشکسوت و هنرمندان جوان و جویای نام حاضر در جشنواره کشوری گیلدخت و همچنین چهره های حاضر از جامعه هنری گیلان در جشنواره و تلاش سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری رشت و سایر ارگانهای مرتبط با برگزاری جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است، نخستین جشنواره تئاتر خیابانی گیلدخت با موضوع زن از نهم اسفندماه ۱۴۰۱ با حضور ۹ گروه نمایشی از هفت استان کشور در رشت آغاز شده است.

انتهای پیام/

About نسرین عشقی

Check Also

شهردا‎ر لاهیجان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد 🔹رضا زنده دل ، شهردار لاهیجان و دبیر جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره خبر داد

به گزارش همای خبر، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری و شورای …