چاپ مطلب چاپ مطلب

رئیس گیلانی اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش درگذشت

همای گیلان، رئیس اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی ایران درگذشت.
امیر سرتیپ دوم علیرضا توانایی که از جمله فرماندهان ایثارگر، طراح و خلاق ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در سالهای دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل به افتخار جانبازی نیز نائل شده بود، بامداد جمعه (۱۲ مردادماه) بر اثر عارضه قلبی درگذشت.
وی متولد سال ۱۳۴۲ شهرستان رشت بود که در سال ۱۳۶۱ وارد دانشگاه افسری شد و پس از فارغ‌‌‌‌‌‌‌التحصیلی و طی دوره رزم مقدماتی با حضور در لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش تا پایان جنگ تحمیلی در یگان‌‌‌‌‌‌‌های عملیاتی این لشگر ایثارگرانه خدمت کرد.
امیر توانایی پس از جنگ وارد دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش شد و با پایان این دوره با توجه به هوش و استعداد بالا و خلاقیتی که داشت مسئولیت‌‌‌‌‌های مختلفی را در اداره مهندسی ستاد ارتش عهده‌‌‌‌دار شد.
مدیریت کلان کلیه طرح‌‌‌‌‌‌‌های عمرانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور و طراحی و اجرای بسیاری از پروژه‌‌‌‌‌های مهندسی حساس و مهم نظامی در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و ستاد ارتش از جمله اقدامات ماندگار وی در طول دوران خدمتش در ارتش بوده است.
روابط عمومی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن عرض تسلیت به آحاد فرماندهان، مسئولان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: مراسم تشییع پیکر این امیر جانباز سرافراز ارتش در روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه جاری، ساعت ۱۱ صبح از مقابل منزل ایشان در شهرستان رشت به سمت آرامستان تازه‌‌‌آباد برگزار می‌‌‌‌‌‌شود.
همچنین مراسم بزرگداشت آن مرحوم نیز از ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰ عصر یکشنبه با حضور امت شهیدپرور شهرستان رشت در محل مصلای این شهرستان برگزار خواهد شد.

About عطیه نصرتی

Check Also

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه جمهوری چچنستان یا چچنیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه است …