چاپ مطلب چاپ مطلب

راهزنی که مالک می شود!!/مهدی شمس

اختصاصی همای گیلان:در شهر ما لاهیجان در گذشته های نه چندان دور اتفاقاتی رخ داده که متأسفانه نتایج شوم آنها پس از سال ها همچنان روح شهر و خاطر شهروندان را می آزارند و لکه های ننگ شهرمان محسوب می شوند. نمی دانم چه زمانی و چگونه مسئولین شهری می خواهند این اشتباهات عمدی (!) را برطرف کنند و خیال مردم را برای همیشه آسوده سازند.

 

index
ماجرای نگین شهر لاهیجان ، “جزیره ی استخر” ، یکی از آنهاست. قطعه ای که می توانست با مدیریت درست و اصولی، زیباترین نماد شهری لاهیجان بوده و به نوبه ی خود بر محاسن خدادادی شهر افزوده و جاذبه ای زیبا برای گردشگران داخلی و خارجی باشد که متأسفانه با خیانتی در گذشته و بی توجهی امروز، در حال حاضر این نگین زیبا به ننگ شهر تبدیل شده و جالب این که اخیراً در گرماگرم برگزاری جشنواره ی تئاتر خیابانی توسط تیم مدیریت شهری، راهزنان این قطعه ی استثنایی شهر با کمال وقاحت و پررویی در فضای مجازی، خود را مالک بلاشرط آن دانسته و فروش میلیاردی جزیره و فضای اطرافش را اعلام می کنند که البته از سودجویان و منفعت طلبان که هیچ علقه و علاقه ای به شهر ندارند و تنها به منافع و مطامع مادی خود می اندیشند جز این انتظاری نبوده و نیست، اما عدم عکس العمل تیم مدیریت شهری و مسئولین ذیربط در برابر این رجزخوانی و خیانت آشکار، مایه ی بسی تعجب و تأسف بوده و سؤال برانگیز است!!
راستی آیا مردم حق ندارند بدانند چگونه کسی که تا چند سال پیش در یک قرارداد استیجاری ظالمانه (۹۹ ساله) و بدتر از ترکمانچای، حاکمیت خود بر این قطعه ی زیبای شهر را به شهروندان لاهیجانی تحمیل کرده و حتی به تعهدات نیم بند خود طی سال های پس از آن عمل نکرده و طبیعتاً می بایست محکوم باشد نه مدعی، چه می شود که امروز اینگونه عربده می کشد و همه را به هیچ می گیرد و خود را مالک اصلی و بلامنازع جزیره می داند و فروش آن را علناً اعلام می کند و با کمال تأسف به ریش مردم شهر می خندد!!
آیا این حق مردم شهر است؟ آیا مسئولین نباید تودهنی محکم به این دزد سرگردنه بزنند؟ آیا پرداختن به چنین اموری در حوزه ی مدیریت شهری مهم تر از ظاهرسازی و عوام فریبی نیست؟ آیا با فیلم و نمایش می شود این لکه های ننگ را پاک کرد؟ یا اینکه عزم و ارداه می خواهد و همت و خلوص نیت؟
به عنوان یک شهروند لاهیجانی و به نمایندگی از همه ی دلسوزان شهر، از همگان، مخصوصاً مسئولین محترم دستگاه قضایی در استان و شهرستان می خواهم برای یک بار هم که شده، پرونده ی مذکور را با دقت و حساسیت ویژه مطالعه و بررسی نموده و با قضاوتی عادلانه و منصفانه و نیز با حکمی قاطعانه، این نگین طلایی شهر را از چنگال ننگین راهزنان بیت المال رهایی بخشند و با روشن نمودن چراغ های جزیره، نور امید را به دل شهروندان فهیم لاهیجانی بتابانند. مطمئنم که اگر بخواهیم، می توانیم. بیاییم اگر دیگران خیانت کردند، ما خدمت کنیم.
والسلام
مهدی شمس
شهریور ۱۳۹۴

About سردبیر ارشد

Check Also

جشنواره عصر قلم/ شهرسازی نوین برای رشت در قالب طرح ” رها “

جشنواره عصر قلم / شهرسازی نوین برای رشت در قالب طرح ” رها “ ویژه …