چاپ مطلب چاپ مطلب

رستگار: ۸۰۰ تصادف مهم در سطح جاد‌ه‌های گیلان به وقوع پیوست

همای گیلان:سرهنگ مهیار رستگار ظهر پنجشنبه در جلسه ترافیک استان افزود: در اثر این تصادفات بیش از ۸۰۰ نفر از مسافران، گردشگران و هم استانی ها مجروح و ۸۵ نفر هم کشته شدند.IMG17445916

وی همچنین اظهارداشت: آمار بالای تصادفات موجب تحمیل فشارهای شدید روحی و مالی بر اقتصاد بهداشتی جامعه می‌شود.

فرمانده پلیس راه گیلان گفت: با رعایت قوانین ترافیکی، اصل رانندگی تدافعی، حفظ اتومبیل در وضعیت فنی مناسب، بستن کمربند ایمنی، رانندگی نکردن در حالت خواب آلودگی و استفاده نکردن از تلفن همراه در حین رانندگی می توان تا حد زیادی احتمال تصادف رانندگی را کاهش داد.

وی در ادامه با بیان اینکه تصادفات یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی عمومی در جهان است، افزود: تبعات سوانح رانندگی چند وجهی است.

وی تصریح کرد: حوادث جاده‌ ای در حوزه بهداشت (سلامت جامعه)، در حوزه اجتماعی (بنیاد خانواده)، در حوزه فرهنگی (بنیان فرهنگی) و در حوزه اقتصادی (منابع کمیاب انسانی و سرمایه‌ های ملی) را تهدید می‌‌کند.

رستگار بیان داشت: اتفاقاتی که در سوانح رانندگی رخ می دهد تبعاتی دارد که به تدریج تاثیرات این را می توان در فضای کلی جامعه دید چرا که تبعات این گونه سوانح به قدر روی روان افراد جامعه تاثیرگذار است که نمی توان به راحتی از این مهم عبور کرد.

وی افزود: کاهش تصادفات جاده ای به هماهنگی ‌های فراسازمانی و تلاش رسانه‌ های همگانی برای آگاهی ‌رسانی نسبت به صدمات آشکار و پنهان این پدیده نیازمند است./تسنیم

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …