اختلاف‌ و مشکل با امریکا در این است؛ آنها می‌گویند به ۴۰سال قبل برگردید و‌ ایران تبدیل شود به ایران سال ۵۶ و اوایل ۵۷؛ ولی ما می‌گوییم مسیر ما استقلال و ‌مردم‌سالاری است. این شرایطی نیست که قابل مصالحه باشد

همای گیلان، رئیس جمهوری با استقبال مردم گیلان وارد ورزشگاه تختی لاهیجان شد و سخنرانی خود را در میان جمعیت حاضر آغاز کرد.

محور سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:

از لحاظ امار اقتصادی سخت‌ترین ماه‌ها شهریور و مهر بود و تا حدی هم در بهمن؛ بهترین ماه‌ها هم آذر و دی ماه

از اردیبهشت ماه که فریاد تحریم امریکایی‌ها شروع شد تا مرداد که اولین تحریم‌ها را اعمال کردند تا آبان ماه که مرحله بعدی تحریم را اجرا کردند، مردم در تمام مراحل ایستادگی‌ خود را نشان‌ دادند.

دشمنان می‌خواستند امسال را سال شکست ایران و پیروزی خود قرار دهند اما ملت بزرگ ما در تمام مراحل سخت امسال، برابر فشار دشمنان ایستادگی‌کردند

همپیمانان امریکا هم در اجلاس ورشو برابر توطئه‌های امریکا ایستادگی‌ کردند؛ دشمن به موفقیتی دست پیدا نکرده ولی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

اختلاف‌ و مشکل با امریکا در این است؛ آنها می‌گویند به ۴۰سال قبل برگردید و‌ ایران تبدیل شود به ایران سال ۵۶ و اوایل ۵۷؛ ولی ما می‌گوییم مسیر ما استقلال و ‌مردم‌سالاری است. این شرایطی نیست که قابل مصالحه باشد.

اردیبهشت ماه در جلسه‌ای در حضور مقام معظم رهبری گفتم که شرایط جنگ اقتصادی است و نیاز به فرمانده داریم.

گفتم خود جنابعالی به عنوان رهبر نظام جمهوری اسلامی فرماندهی را بر‌عهده گیرید؛ ایشان فرمودند هم شرایط جنگ است و هم فرمانده لازم است؛ فرمانده خود رییس‌جمهور باشد.

در یک شرایط عادی نیستیم؛ در شرایط جنگ روانی و اقتصادی هستیم. در یک میدان نبرد‌برابر دشمن هستیم. عقب‌نشینی در این مرحله برابر از دست دادن همه دستاوردها از‌ دوران مشروطه تا کنون است./دیارمیرزا

با کانال همای خبر همراه باشید