چاپ مطلب چاپ مطلب

رییس ستاد انتخابات سال ۹۲ دکتر عارف در گیلان گفت؛ سهم کسانی که زور، پول، رسانه و مخالف روحانی هستند و جریانی را علیه دولت در عرض نیم ساعت راه می اندازند در معضلات و مشکلات کشور چقدر است و سهم دولت روحانی چقدر است!؟ / انتظار این است که رییس جمهور با ملت شفاف صحبت کند که متاسفانه نمیکند! / در حوزه مدیریت سیاسی، کسانی باید وارد این حوزه شوند که ۱۰۰ درصد اعتقاد به دولت داشته باشند که خوشبختانه استاندار گیلان از جمله افرادی است که همسو و موافق با سیاست های دولت است

دولت دوم آقای روحانی، چالشی که الان با آن مواجه است با زمان دولت اول خیلی تفاوت دارد.

همای گیلان، احمد رمضانپور نرگسی در گفت و گو با تابناک اظهار کرد: در دو سال اول دولت اول روحانی، با رهنمودهای مقام معظم رهبری که در جهت حل مشکل و گره کور نظام هسته ای در کشور وجود داشت و در دنیا نظام سلطه دشمنی میکردند، با ۲۳ ماه تلاش شبانه روزی دیپلماسی و با رهنمود های رهبری این گره کور ۱۲ ساله در آن برهه حل شد.

 

سهم کسانی که زور، پول، رسانه و مخالف روحانی هستند و جریانی را علیه دولت در عرض نیم ساعت راه می اندازند در معضلات و مشکلات کشور چقدر است و سهم دولت روحانی چقدر است!؟ / انتظار این است که رییس جمهور با ملت شفاف صحبت کند که متاسفانه نمیکند! / در حوزه مدیریت سیاسی، کسانی باید وارد این حوزه شوند که ۱۰۰ درصد اعتقاد به دولت داشته باشند که خوشبختانه استاندار گیلان از جمله افرادی است که همسو و موافق با سیاست های دولت است

رییس ستاد انتخابات سال ۹۲ دکتر عارف در گیلان تصریح کرد: امید این بود که در پسابرجام بتوانند توفیقاتی به دست بیاورند و در دو سال بعدی، معاملات هیات های مختلف اقتصادی که رفت و آمد میکردند، خوشبختانه فضا فضای خوبی ایجاد شد، اما متاسفانه در داخل کشور جریان تند روی اصولگرایان با بحث برجام مخالفت هایی داشتند و باید بگویم که بازهم متاسفانه این مخالفت جریان تند رو در داخل کشور، همزمانی داشت با مخالفت جبهه تند روی حزب جمهوری خواه در امریکا و این مخالفت هم در دولت اول و هم در دولت دوم آقای روحانی کامل خودش را نشان داد و با آمدن آقای ترامپ در مسند ریاست جمهوری آمریکا این دشمنی بیشتر و زیادتر شد.

رمضانپور گفت: معضلات و مشکلاتی بر ماهیت برجام به وجود آمد و جبهه تند رو در دولت دوم آقای روحانی، تلاش کرد که امنیت کشور های منطقه را علیه این دولت بشوراند و نمونه آن هم تلاش یکی از روزنامه های سرشناس اصولگرا با تیترهای جنجالی در مورد هدف قرار دادن امنیت کشورهای همسایه ایران بود و از یک طرف هم ما با معضلات معیشت اقتصادی و بیکاری مردم مواجه بودیم.

رییس اسبق شورای عالی اصلاح طلبان گیلان ادامه داد: همه این مسائل در دولت اول تقریبا به خوبی مهار و مدیریت شد، اما در دولت دوم آقای روحانی به یک باره همه چیز فرو ریخت؛ سرکار آمدن ترامپ از یک طرف، مخالفت شدید جریان تندرو در داخل با برجام و نهایتا خروج آمریکا از برجام و پایین آمدن ارزش پول کشور، بالارفتن قیمت ارز خارجی، همه اینها دولت را در یک چمبره خاص چالشی قرار داد که ما امروز با آن مواجه هستیم.

وی افزود: اگر بخواهیم برای این نابسامانی ها، معضلات و مشکلات نمره بدهیم، باید ببینیم سهم کسانی که زور دارند، سهم کسانی که پول دارند، سهم کسانی که رسانه دارند، سهم کسانی که مخالف این دولت هستند و جریانی را علیه دولت در عرض نیم ساعت راه می اندازند که متعاقب آن حدود ۶۰ شهر کشور بهم میریزد باید ببینیم سهم این موارد در ارتباط با این نابسامانی ها و این معضلات و مشکلات کشور چقد است و سهم دولت آقای روحانی چقدر است و مطمئنا دولت آقای روحانی کمترین سهم را دارد اما انتظار اینست که آقای روحانی با ملت شفاف صحبت کنند که متاسفانه نمیکنند.

رمضانپور گفت: هر دولتی که روی کار می آید دو حوزه برای خود دارد یک حوزه سیاستی و دیگری حوزه اجرایی، دولت در حوزه سیاسی باید آدم هایی را به کار بگیرد که ان ادم ها بتوانند سیاست دولت را نمایندگی کنند، حالا این شخص میتواند وزیر باشید، یا معاون وزیر یا استاندار مدیران دستگاه های اجرایی و… به نظر بنده دولت در این موارد نتوانسته خوب از این حوزه پاسداری کند، چراکه دولت میتوانست از آدم هایی استفاده کند که واقعا به ان ها اعتقاد داشت، درحالی در بسیاری از بخش ها در سطح کشور از کسانی استفاده می شود که اصلا دغدغه سیاست های دولت را ندارند اما در حوزه مدیریت اجرایی بنده معتقدم خیلی نباید این حوزه را سیاسی کنیم و این حوزه را باید از وجود تکنوکرات ها که کاربلد و متخصص هستند استفاده کرد.

رییس ستاد انتخابات سال ۹۲ دکتر عارف در گیلان خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت سیاسی، کسانی باید وارد این حوزه شوند که ۱۰۰ درصد اعتقاد به دولت داشته باشند که در استان ما این امر درحال اجرا و انجام است، و خوشبختانه استاندار محترم از جمله اشخاصی است که همسو و موافق با سیاست های دولت است؛ شخصی که علاوه بر تحصیلات در مدارج بالا، سابقه و تجربه خوبی هم در این حوزه دارد و فکر میکنم که این تجربه میتواند در استان ما کارگشا باشد البته لازمه آن کمک و همکاری همه نهادها و دستگاه های زیربط می باشد. که در نهایت آینده استان روشن و مثبت خواهد بود.

منبع: تابناک

About عطیه نصرتی

Check Also

مهندس ریاضی: ورود به معماری سازمانی مطابق با فناوری، پیش نیاز اصلی تحول دیجیتال برای مجموعه مخابرات است

مهندس ریاضی: ورود به معماری سازمانی مطابق با فناوری، پیش نیاز اصلی تحول دیجیتال برای …