چاپ مطلب چاپ مطلب

رییس شورای اسلامی استان گیلان: بسیاری از مشکلات شهری از عدم مدیریت یکپارچه شهری ناشی می شود

همای گیلان: دومین همایش ادواری روسای شوراهای اسلامی استان های کشور با حضور مهدی چمران رییس شورای عالی استان ها در شیراز  برگزار شد .

خدایگانی

 حسینعلی خدایگانی عضو شورای شهر لاهیجان و رییس شورای اسلامی استان گیلان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهری از عدم مدیریت یکپارچه شهری ناشی می شود اظهار داشت : شهروندان هزینه های هنگفتی را جهت اداره شهر ها به دلیل یکپارچه نبودن مدیریت واحد شهری پرداخت می نمایند .

وی افزود : نیاز است در شهر ها جهادی دیگر صورت گیرد و در این جهاد می بایست کلیه مسئولین شهری یکپارچه شهر ها را با مدیریت واحد شهری نجات دهند .

این عضو کمیسیون مدیریت جهادی شوراهای اسلامی استانهای کشور گفت : منابع شهرداری ها محدود است و اکثر شهرداری ها در پرداخت حقوق کنارکنان  خود با مشکل مواجه اند . وی افزود : جزء سهم ۲٫۷ درصدی شهرداری ها از قانون مالیات بر ارزش افزوده ، شهرداری ها از هرگونه منابع دولتی بی بهره اند و می بایست بنابر فرمایش مقام معظم رهبری برای اداره شهرها مانند جهادگران از تمام وجود مایه گذاشت زیرا این شیوه اداره شهرها در چند سال آینده جوابگو نخواهد بود .

وی  گفت: در شهرها سلیقه های متعددی اعمال می شود و شهروندان برای گرفتن پروانه ساختمانی بسیار سرگردان هستند و هزینه های هنگفتی را پرداخت می کنند .

وی افزود : هزینه پروانه شهرداری ها بسیار ناچیز است  و در صورتی که ادارات و سازمانها دیگر ازجمله سازمان نظام مهندسی ، ثبت و اخیراً اداره تأمین اجتماعی مبالغ زیادی از مؤدیان دریافت می کنند  .

خدایگانی افزود : در شهرها نیاز به یک پارلمان شهری و مدیریت واحد داریم که در تمام دنیا وجود دارد و بومی کردن این مدل تنها راه یک مدیریت شهری صحیح است  که باعث کاهش هزینه و جلوگیری از موازی کاری می شود که متاسفانه در کشور ما چندان به آن توجهی نشده است و حتی در بسیاری از موارد دیده می شود که عده ای  به دنبال محدود کردن اختیارات شوراها هستند.

رییس شورای اسلامی استان گیلان گفت : از دولت تدبیر و امید که برخواسته از آرای عمومی مردم است درخواست داریم که امور مردم را به خود مردم و منتخبین آنان در شهرها واگذار نمایند و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستاریم تدبیر ویژه ای با وضع قوانین جدید برای اداره شهرها  بیاندیشند ./درلاهیجان

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …