چاپ مطلب چاپ مطلب

زمان و نحوه توزیع سبد کالا

عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون با اشاره به توزیع سبد کالا از ابتدای بهمن‌ماه به دولت پیشنهاد کرد سبد کالای دولت در یک مرحله توزیع شود.

به گزارش افکارنیوز، محمد جلیلیان در خصوص توزیع سبد کالا اظهار داشت:‌ از نظر نرم‌افزاری تعاونی‌ها آماده انجام این کار هستند و از نظر سخت‌افزاری هم دستگاه‌های کارتخوان در همه تعاونی‌ها نصب شده و تجربه انجام این کار را هم داریم.

عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران افزود: اولویت توزیع سبد کالا با تعاونی‌ها و شبکه‌های توزیع است و با توجه به تجربه‌‌ای که وجود دارد هم مباشر دولت در تأمین کالا و هم در اولویت اول برای توزیع هستیم.

وی با بیان اینکه هنوز آمار افراد مشمول دریافت سبد کالا به طور کامل به وزارت تعاون، کار و رفاه و وزارت صنعت اعلام نشده است، گفت: اما آمار فرهنگیان مشمول دریافت سبد کالا اعلام شده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف فرهنگیان کشور اضافه کرد: فرهنگیان شاغل و بازنشسته و مستمری‌بگیران مشمول دریافت سبد کالا در مجموع بالغ بر یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر هستند.

جلیلیان افزود: ما به عنوان تعاونی فرهنگیان آمادگی خود را برای توزیع سبد کالا در دیگر بخش‌ها علاوه بر فرهنگیان هم اعلام کرده‌‌ایم.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون، مرحله تأمین و جابه‌جایی کالاها در حال انجام است، گفت: بنابراین از ابتدای بهمن‌ماه کار توزیع سبد کالا آغاز می‌شود.

این فعال بخش تعاون با بیان اینکه توزیع دو سبد کالا در دو ماه پایانی سال به دلیل شرایط ویژه آن زمان مقدور نیست، خطاب به مسئولان دولت پیشنهاد کرد: هر دو سبد در یک مرحله در اختیار افراد مشمول قرار گیرد.

وی مراجعه چندباره مردم به شبکه‌های توزیع برای دریافت سبد و همچنین زمان‌بر بودن و سردرگمی مردم را از جمله مشکلات احتمالی اعطای سبد کالا در دو مرحله دانست و اضافه کرد:‌ ضمنأ با توجه به اعتبار تخصیص داده شده به این موضع، توزیع دو مرحله‌ای سبد کالا، ‌اهداف دولت را محقق نمی‌کند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف فرهنگیان با اشاره به اینکه پیشنهاد ما توزیع کالا توسط کارت‌های بانکی سرپرستان خانوار است، گفت: پیشنهادات دیگری مانند ارائه بن هم مطرح است اما هنوز جمع‌بندی در این خصوص انجام نشده است.

About

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …