چاپ مطلب چاپ مطلب

زمین خواری این بار در لنگرود/برخی رای زمین های این تالاب حتی سند رسمی نیز دریافت کرده اند

همای گیلان:حمید رمضانپور دریاسری عضو هیات علمی دانشگاه  گیلان طی ایمیلی به پایگاه خبری وتحلیلی همای گیلان( که در وب سایت شخصی خود هم نوشته است )از زمین خواری در شهرستان لنگرود وتالاب بین المللی کیاکلایه گفته است . وی متذکر شده است افرادی از استانهای دیگر برای زمین های این تالاب حتی سند رسمی نیز دریافت کرده اند. این پایگاه بدون دخل وتصرف عین دست نوشته ایشان را درج می نمایید با آن را می خوانیم:

index

حمید رمضانپور دریاسری عضو هیات علمی دانشگاه به بحث زمین خواری در گیلان اشاره و عنوان کرد: بحث زمین خواری به یکی از مسایل روز مطرح شده و حتی در مجلس شورای اسلامی نیز این مساله با حساسیت دنبال می شود که اخبار آن در رسانه ها نیز به دلیل اهمیت موضوع به خوبی پوشش داده شد.

وی با اشاره به بحث زمین خواری اظهار داشت: علاوه بر منطقه حیران در بخش های دیگر گیلان نظیر لنگرود نیز ما شاهد اینگونه اقدامات هستیم و زمین هایی به اشخاص واگذار شده بدون این که از مراجع ذیصلاح استعلام شود و وضعیت مشخصی ندارد لذا حل این مشکل جدیت در سیستم قضایی را می طلبد و باید از موضع قانونی با متخلفین برخورد شود.

رمضانپور با بیان اینکه زمین هایی نظیر تالاب کیاکلایه که از اراضی ملی و به عنوان منابع ملی هستند یعنی متعلق به دولت و هیچ شخص حقیقی نمی تواند در آنها دخل و تصرف کند گفت: متاسفانه تالاب بین المللی کیاکلایه نیز از تیررس زمین خواران در امان نمانده است و افرادی از استانهای دیگر برای زمین های این تالاب حتی سند رسمی نیز دریافت کرده اند.

وی اعلام آمادگی کرد برای مرتفع کردن مشکل زمین خواری در لنگرود آمادگی مناظره و همکاری با مسئولین دستگاه متولی را داشته زیرا معتقدم زمین خواری در شهرستان لنگرود را نمی توان به حال خود رها کرد و باید از این منابع به نحو احسنت حفظ و حراست گردد زیرا منابع ملی ما متعلق به ملت و نسل های آینده می باشد.

 تالاب کیاکلایه از جمله آببندان های شهرستان لنگرود است که در حال حاضر مساحتی کمتر از صد هکتار دارد. این تالاب که در گذشته از پهنه وسیعی برخوردار بوده ، به علت تبدیل شدن به جایگاه دفن زباله ، وسعت آن به صورت چشمگیری کاهش یافته و سطح تالاب پر شده است.

About سردبیر ارشد

Check Also

واکاوی نمایش ضعیف ملی پوشان والیبال در لیگ ملتها

مجید صبوحی کارشناسی فرهنگی ورزشی و مربی والیبال طی یادداشتی نوشت: در آستانه المپیک ریو …