چاپ مطلب چاپ مطلب

سارق طلافروشی‌های تهران به دام افتاد + عکس

همای گیلان: مرد ۴۰ ساله و شیک پوشی که با شگردهای خاصی اقدام به سرقت از طلا فروشی‌ها شمال شهر می‌کرد، در دام پلیس گرفتار شد.

 سیزدهم خرداد ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۲۰ سیدخندان به مأموران اعلام کرد: مرد جوانی تحت عنوان خریدار به مغازه طلافروشی من در خیابان شریعتی – بالاتر از سیدخندان مراجعه کرد و در حالیکه کیف دستی و جعبه شیرینی‌اش را داخل مغازه گذاشته بود، به بهانه نشان دادن سرویس طلا به همسرش از مغازه خارج و در یک لحظه با به همراه داشتن سرویس طلا ناپدید شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مغازه به شیوه کش روی و به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شخصی جهت خرید سرویس طلا و جواهرات به ارزش ۳۰ میلیون تومان با وضعیتی کاملاً موجه و بسیار شیک، در طول چندین روز و به دفعات به مغازه من مراجعه کرد؛ نهایتاً در تاریخ ۱۳ خرداد، این شخص مدعی شد که قصد خرید سرویس طلای مورد نظرش را دارد و به همین علت همسرش را نیز به همراه خود آورده اما به علت ناتوانی جسمی، همسرش قادر به حرکت نبوده و به همین علت در داخل ماشین نشسته است. این شخص در ابتدای ورود به مغازه یک جعبه شیرینی و یک کیف دستی حاوی مدارک شناسایی را همراه داشت؛ زمانیکه قصد داشت تا سرویس طلا را به همسرش در داخل ماشین نشان دهد، کیف مدارک و جعبه شیرینی را به امانت داخل مغازه گذاشت و حتی از من درخواست کرد تا مراقب کیف مدارک شناسایی وی باشم؛ من نیز با توجه به وضعیت کاملاً آراسته وی، چندین نوبت مراجعه این شخص به مغازه و نهایتا به تصور در اختیار داشتن مدارک شناسایی و …، سرویس طلای ۳۰ میلیون تومانی را در اختیار این شخص گذاشتم تا برای نشان دادن آن به همسرش از مغازه خارج شود.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر مراجعه چندین باره سارق به مغازه طلافروشی، به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته داخل مغازه و به ویژه دوربین‌های پیش بینی شده در محدوده محل سرقت پرداخته و با بررسی دقیق آنها موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری متعلق به متهم شدند که این شخص هر بار خودرو را با فاصله از طلافروشی پارک و به مغازه مراجعه می‌کرد.

با شناسایی متهم «مهدی . غ» (۴۰ ساله)، مخفیگاه وی در خیابان شهید عراقی شناسایی و در تاریخ هفدهم آبان ماه دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی، با شاکی پرونده روبرو و صراحتاً به سرقت سرویس طلا از مغازه طلافروشی مالباخته اعتراف کرد؛ در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت دیگری شده بود، کارآگاهان پایگاه چهارم با بررسی سوابق وقوع سرقت‌های مشابه از طلافروشی‌های سطح شهر تهران موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که متهم، اقدام به سرقت طلا و جواهرات از آنها کرده بود.

یکی از مالباختگان پس از دعوت به پایگاه چهارم آگاهی، بلافاصله متهم را به عنوان سارق مغازه طلافروشی خود در میدان پالیزی – پاساژ اندیشه مورد شناسایی قرار داد و عنوان داشت: متهم به مغازه طلافروشی من مراجعه و در درخواست یک عدد دستبند به ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را کرد؛ زمانیکه النگو را به وی نشان دادم، در حالیکه مشغول صحبت با سایر مشتریان داخل مغازه بودم، این شخص در یک فرصت مناسب النگوی طلا را با یک النگوی بدلی کاملاً مشابه جابجا کرد و النگوی طلا را به سرقت برد.

در ادامه یکی دیگر از شکات پرونده نیز به نشانی خیابان مفتح شمالی مورد شناسایی قرار گرفت که متهم اقدام به سرقت انگشتر طلا از مغازه طلافروشی وی کرده بود.

به دنبال بازرسی دقیق مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به کشف ده‌ها سکه قدیمی بدلی شدند؛ متهم در اظهارات اولیه بیان داشت که در یک مجلس عروسی، اقدام به جمع کردن سکه‌ها از زیر پای عروس و داماد کرده اما در ادامه با تغییر اظهاراتش عنوان داشت که سکه‌ها را تحت عنوان سکه‌های زیرخاکی و تنها به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان، از یک مسافر در مسیر قم به تهران خریداری کرده است.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت‌ها از مغازه‌های طلافروشی و احتمال ارتکاب جرایم مختلف از سوی متهم و به جهت شناسایی سایر شکات احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخدان – خیابان ابوذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند./ تسنیم

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …