چاپ مطلب چاپ مطلب

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: استان گیلان رکورد دار آمار مرگ و میر در کشور

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: بیشتر مرگ و میرها مربوط به سنین بالای ۷۵ است،البته بیشترین میزان عمومی مرگ در بین استان ها مربوط به استان گیلان است.

همای گیلان،  سیف اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: میزان عمومی مرگ در ایران، ۴/۷ به ازای هر هزار نفر است همچنین میزان مرگ تابع ساختار سنی، جمعیت، سطح بهداشت، رفاه و غیره است.

ابوترابی افزود: نسبت جنسی در تمام مرگ های به ثبت رسیده در کشور در سال ۱۳۹۵، معادل ۱۲۹ مرد به ازای هر ۱۰۰ زن است.

وی درباره علت های عمده مرگ و میردر کشور گفت: بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها، تومورها، بیماری های دستگاه تنفسی و حوادث غیرعمدی مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشور هستند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشورتصریح کرد: بیشتر مرگ و میرها مربوط به سنین بالای ۷۵ است همچنین بیشترین میزان عمومی مرگ در بین استان ها مربوط به استان گیلان است.

لازم به ذکر است؛ طبق آمار منتشر شده در سایت سازمان ثبت احوال، تعداد فوت شدگان سال ۱۳۹۶ تا کنون ۲۹۶ هزار و ۱۷۳ نفر است که از این رقم ۱۵۶ هزار و ۹۷۱ نفر از فوت شدگان مرد و ۱۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر از فوت شدگان زن هستند.

تعداد متولدین سال ۱۳۹۶ تا کنون، یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۵۰۷ نفر است که از این رقم ۶۲۳ هزار و ۳۶۳ نفر پسر و ۵۹۴ هزار و ۱۴۱ نفر دختر است.

باشگاه خبرنگاران

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

شهردا‎ر لاهیجان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد 🔹رضا زنده دل ، شهردار لاهیجان و دبیر جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره خبر داد

به گزارش همای خبر، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری و شورای …

One comment

  1. مکه فکر و‌ذکر نداری بی پولی میزاره مردم گیلان سنشون از پنجاه رد بشه !!!