چاپ مطلب چاپ مطلب

سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان خبر داد؛ آغاز رسمی مراسم اعتکاف در پنج مسجد شهرستان لاهیجان + تصاویر

همای گیلان، سیداحمد سیدپور با اعلام این خبر در گفت و گو با  «بامردم»، افزود: از نخستین دقایق روز شنبه ۱۱ فروردین‌ماه مصادف با ۱۳ رجب و میلاد مولی‌الموحدین علی (ع) معتکفین با حضور در مساجد تعیین‌شده شهرستان لاهیجان قدم به شروع بندگی خاص و

زیبای خداوند اعتکاف گذاشتند.

وی اضافه کرد: هم‌زمان با آغاز این فریضه دینی کارشناسان دینی و فرهنگی و روحانیون بزرگوار جهت تبلیغ به مساجد مختلف اعزام شدند.
سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان گفت: حضور پزشکان محترم جهت ویزیت معتکفین نیز امسال در برنامه اعتکاف قابل‌تحسین بود که در اینجا از ریاست مرکز بهداشت جهت اعزام پزشکان مربوطه تشکر می‌کنیم.
سید پور بابیان اینکه طبخ غذای معتکفین در حیات حوزه علمیه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه در مراسم اعتکاف امسال این است که غذای معتکفین چه افطار و چه سحر کاملاً داغ به دست این عزیزان رسیده و این امر میسر نمی‌شد جز باهمت خادمین محترمی که بدون هیچ چشم‌داشتی در خدمت معتکفین هستند.
وی افزود: روزانه حدود ۴۰۰ پرس غذا اهم از افطار و سحر بین معتکفین پخش می‌شود.

معاون روابط عمومی ستاد نماز جمعه و سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان با اشاره به اینکه امسال حدود ۵۰ خادم به‌صورت افتخاری در خدمت ستاد اعتکاف هستند، گفت: تمامی عوامل اهم از پشتیبانی، تدارکات، فرهنگی و … به‌صورت ۲۴ ساعته آماده‌باش و در خدمت عزیزان معتکف هستند.
سید پور تصریح کرد: در اولین روز اعتکاف در هر ۵ مسجد برنامه جشن به مناسبت میلاد امام علی (ع) برگزار شد که این برنامه‌ها با مسابقه و اهدای جوایز نیز همراه بود.
وی ادامه داد: ویژه‌برنامه عزاداری وفات حضرت زینب (س) در روز دوم اعتکاف ازجمله برنامه‌های ستاد می‌باشد که با سخنرانی و مداحی همراه است.
سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان اذعان داشت: تشکیل حلقه‌های معرفتی با حضور روحانیون بزرگوار نیز ازجمله دیگر برنامه‌های سه‌روزه اعتکاف خواهد بود.

سید پور گفت: پایان‌بخش برنامه اعتکاف در روز سوم برنامه اعمال ام داوود خواهد بود که با توجه به تدابیری که از قبل صورت گرفته برترین قاریان، ادعیه خوانان و مداحان برجسته در این مراسم حضور خواهند داشت تا معتکفین بتوانند نهایت استفاده معنوی را از این مراسم داشته باشند.
وی عنوان کرد: از جلوه‌های ویژه و زیبای اعتکاف امسال حضور نوجوانان و جوانان می‌باشد که در این ایام از ظواهر دنیوی و تفریحات خود گذشته و سه روز معتکف کوی دوست شده‌اند.
شایان‌ذکر است امسال برنامه اعتکاف در ۵ مسجد شهرستان لاهیجان (مسجد جامع شهر ویژه برادران، مسجد کوه بیجار در شهر ویژه خواهران، مسجد جامع آهندان ویژه برادران و خواهران، مسجد کنف گوراب ویژه برادران و مسجد قاضی محله پهمدان ویژه برادران و خواهران) در حال برگزاری می‌باشد.

 

About عطیه نصرتی

Check Also

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است

فرماندار لنگرود: تعمیق دموکراسی و مردم سالاری مهم ترین رکن، امرانتخابات است ✍️️به گزارش همای …