چاپ مطلب چاپ مطلب

سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان خبر داد؛ برگزاری مراسم اعتکاف در ۵ مسجد لاهیجان / آخرین مهلت ثبت‌نام ۲۷ اسفند

 

سخنگوی ستاد اعتکاف شهرستان لاهیجان گفت: امسال برنامه اعتکاف در ۵ مسجد شهرستان لاهیجان برگزار خواهد شد.

همای گیلان، معاون روابط عمومی ستاد نماز جمعه و سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان در گفت‌وگو با خبرنگار «با مردم» بابیان اینکه مراحل ثبت‌نام برنامه معنوی اعتکاف طبق سنوات گذشته با شور و شوق مضاعفی در حال انجام می‌باشد، گفت: علاقه‌مندان می‌تواند جهت ثبت‌نام هر روز از ساعت۱۷ به مسجد جامع شهرستان لاهیجان مراجعه نمایند.

سیداحمد سیدپور افزود: امسال برنامه اعتکاف در ۵ مسجد شهرستان برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: این مراسم در مسجد جامع شهر لاهیجان ویژه برادران، در مسجد کوبیجار ویژه خواهران، در مسجد کنف گوراب ویژه برادران و همچنین در مسجد قاضی محله پهمدان و مسجد جامع آهندان ویژه برادران و خواهران برگزار خواهد شد.
سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است امسال حدود ۶۰۰ نفر معتکف در شهرستان داشته باشیم و احتمالا همچون گذشته بیش از ۸۰ درصد معتکفین را جوانان تشکیل خواهند داد.
وی افزود: امام جمعه محترم شهرستان لاهیجان امسال به عنوان معتکف هر سه روز را در مسجد جامع شهرستان حضور دارد.
معاون روابط عمومی و سخنگوی ستاد نماز جمعه لاهیجان آخرین مهلت ثبت‌نام در مراسم اعتکاف را روز یکشنبه بیست و هفتم اسفندماه عنوان کرد و افزود: هزینه ثبت‌نام برای هر نفر ۳۵ هزار تومان است.
سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان تصریح کرد: از جمله برنامه‌های جانبی اعتکاف امسال در لاهیجان برنامه‌های دعا، ختم قرآن، نماز جماعت صبح ظهر و مغرب، همچنین سخنرانی‌های مذهبی، مشاوره‌های دینی و احکامی و استفاده از پزشکان عمومی و طب سنتی می باشد.ایشان افزودند پروفسور کرمی استاد تمام دانشگاه بقیه الله از جمله سخنرانان اعتکاف امسال خواهند بود.
سید پور گفت: مؤمنین و مؤمناتی که توان مالی دارند اما توفیق فرصت و حضور در این برنامه را ندارند می‌توانند به عنوان نواب معتکفین در این امر معنوی شرکت داشته باشند و برای هزینه‌های مالی جهت صرف افطار و سحر و همچنین مواد خوراکی معتکفین کمک‌کار باشند.
سخنگوی ستاد اعتکاف لاهیجان در پایان عنوان کرد: امسال سعی شده است از حضور مداحان و قاریان برجسته در برنامه‌های اعتکاف استفاده شود.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به انتصاب آقای دکتر محمدعلی پور به عنوان مدیر اجرایی ستاد اعتکاف لاهیجان و با توجه به اهمیت موضوع، تمامی تمهیدات لازم توسط ایشان در حال انجام است و تاکنون نیز چندین کارگروه در این خصوص شکل گرفته است.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

 مشمولان خدمت تیرماه سال ۱۴۰۳ فراخوانده شدند

مشمولان خدمت تیرماه سال ۱۴۰۳ فراخوانده شدند   🔹سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای …