چاپ مطلب چاپ مطلب

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس: ادامه مسیر قدرت سیاسی اصلاح طلبان بستگی به عملکرد دولت روحانی دارد/تفکر احمدی نژاد برای همیشه در زباله دان تاریخ رفت

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به اینکه ادامه مسیر قدرت سیاسی اصلاح طلبان بستگی به عملکرد دولت روحانی دارد، گفت: اخیرا مردم به فکر احزاب رای می دهند و فارغ از نام کاندیدها، به لیست ارائه شده رای می دهند.

همای گیلان، به گزارش خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص قیاس دولت دوم اصلاحات با دولت دوازدهم توسط برخی افراد و ارزیابی احتمالی مبنی بر قدرت گرفتن مجدد جریان اصولگرایی در عرصه سیاست، گفت: اگر قرار باشد بین اصولگرایان و اصلاح طلبان نسبت بگیریم، باید اذعان کرد که نسبت اصولگرایان قوی تر بوده و زمینه قدرت گرفتن آنها فراهم است.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه آیا اصولگرایان چهره جدیدی برای انتخابات آتی دارند یا خیر، تصریح کرد: اصولگرایان چهره جدید برای معرفی در زمان انتخابات دارند اما هم اکنون نیرویی را مطرح نمی کنند که بسوزد.

مردم به فکر احزاب رای می دهند/ مردم فارغ از نام چهره ها لیست امید رای دادند
او با اشاره به اینکه به نظر می رسد اتفاق جدیدی در عرصه سیاست در حال رخ دادن است، ادامه داد: احزاب در انتخابات آتی می توانند نقش موثری‌تری در معرفی چهره ها داشته باشند؛ به عبارتی مردم فارغ از نام چهره ها به لیست امید رای دادند.

این نماینده مجلس دهم در این زمینه افزود: بر این اساس باید اذعان کرد که مردم به فکر حزب اعتدال رای دادند و اگر کسی مشی حزب اعتدال را داشت، رای مردم را دریافت کرد.

بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه تشکیل فعالیت احزاب دیگر در جریان اصولگرا مطرح است که نام های مختلف برایش می گذارند، اظهار کرد: بر این اساس افراد می توانند در حزب عضو شوند نه جریان های فکری و سیاسی که قابل تامل است؛ البته ممکن است فرد اصلاح طلب در راس حزب باشد که مورد قبول جریان اصلاح طلب و اصولگرا است.

ادامه مسیر قدرت سیاسی اصلاح طلبان بستگی به عملکرد دولت روحانی دارد
او ادامه داد: باید یادآور شد که انتقال قدرت در آمریکا نیز بین دموکرات ها و جمهوری خواهان دو دوره است و این مهم نیز در کشورمان همین طور است؛ البته  به نظر می رسد ادامه این مسیر بستگی به عملکرد دولت آقای روحانی هم دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به گفتمانی که آقای روحانی در ایام انتخابات داشت عمل شود زیرا مردم گفتمان را مرور می کنند؛ اگر بیش از ۵۰ درصد گفتمان تحقق یافت، مردم می پذیرند ولی اگر خروجی و نتیجه ای نداشته باشند قطعا مردم جریان فکری مورد پسند خورد را عوض می کنند.

تفکر احمدی نژاد برای همیشه در زباله دان تاریخ رفت
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا امکان تکرار شانسی که جریان اصولگرایان در پایان دولت اصلاحات با چهره ای مثل احمدی نژاد آورد وجود دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: تفکر احمدی نژاد برای همیشه در زباله دان تاریخ رفت و مردم نیز این تفکر و رویه را در زباله دان تاریخ ریختند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

امام جمعه موقت لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز: همگی مکلفیم متحد و یکپارچه از رئیس‌جمهور منتخب حمایت کنیم/

امام جمعه موقت لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز: همگی مکلفیم متحد و یکپارچه …