جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه گفت: امروز دشمن می‌داند که گزینه نظامی علیه ایران جواب نمی‌دهد و به همین دلیل به دنبال وارد کردن فشار اقتصادی بر ملت ایران است.

همای گیلان، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در نخستین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم “مرتضی حسین‌پور شلمانی” در گلزار شهدای شلمان اظهار داشت: حضور در این مکان مقدس فضیلتی است که نصیب بنده حقیر و تمام حاضران شده است.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی شهید “حسین‌پور شلمانی” را سپهسالاری آسمانی، شخصیتی شبه افسانه‌ای، فرمانده‌ای نابغه و تندیس ایمان دانست و گفت: حضور ما در این مراسم برای تجلیل از مقام این فرمانده شجاع است.

سردار سلامی با بیان اینکه “شهید حسین‌پور” نه تنها برای مردمان ولایتمدار گیلان بلکه برای تمام امت اسلام افتخار است خاطرنشان کرد: تربیت چنین فرمانده‌ای نشان از وجود پدر و مادری دارد که با عشق به اهل بیت و قرآن او را تربیت کردند.

وی شهید “حسین قمی” را قله‌ای رفیع و سربلند برای تمام کسانی دانست که خواهان دستیابی به فضیلت‌ها هستند و تصریح کرد: هر انسانی که زندگی این فرد آسمانی را می‌شنود در مقابلش احساس حقارت می‌کند.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رشادت‌های شهید “حسین‌پور شلمانی” در میادین نبرد ابراز داشت: این شهید بزرگوار در میدان نبرد و در دمای ۶۰ درجه روزه می‌گرفت.

سردار سلامی شهید “حسین‌پور شلمانی” را نشانه‌‌ای الهی دانست و خاطرنشان کرد: تمامی شهیدان نزد خداوند متعال روزی می‌خورند و برای همیشه زنده و جاودان هستند.

وی با بیان اینکه شهیدان به آرزوی خود رسیده و به اهداف خود رسیدند عنوان داشت: پدران، مادران و همسران شهدا آرزوهای خود را تقدیم خدا کردند و ثواب این کار شاید از شهادت هم بالاتر باشد.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه شهیدان برای رسیدن به خدا آرزو‌های خدا را کنار می‌گذارند گفت: دنیا برای شهیدان همانند قفسی کوچک است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه رزمندگان و شهیدان امت اسلامی همواره در راه سربلندی امت اسلام به میدان خطر می‌روند اظهار داشت: دشمنان ما هرچقدر به خطر نزدیک‌تر می‌‌شوند افسرده‌تر می‌شوند.

وی با اعلام اینکه اگر شهیدان نبودند اقتدار، عظمت و بزرگی ملت ایران به دست نمی‌آمد خاطرنشان کرد: شهیدان دلبسته‌ترین و با احساس‌ترین انسان‌های جامعه بودند اما ایمان آن‌ها به مسیرشان باعث شد تا دلبستگی‌های خود را کنار گذاشته و برای جهاد هجرت کنند.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تولد فرزند “شهید حسین‌پور شلمانی” چند ماه پس از شهادت پدر شهیدش افزود: این تمام ملت ایران را سربلند کردن و اجازه ندادند نوامیس ما در خطر بوده و از ملت ما یک ملت ضعیف در جهان ترسیم شود.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه در جهان امروز هیچ کشوری به خودی خود امن نمی‌شود ابراز داشت: همه دشمنان ایران اسلامی امروز در تلاش هستند تا از ملت ایران ملتی وابسته و سرخورده بسازند اما تفکرات کودکانه آن‌ها محقق نمی‌شود.

وی شهیدان را الگوی نسل جوان کشور دانست و عنوان داشت: دشمنان انقلاب ۴۰ سال است که تصورات باطلی علیه ملت ایران داشته اما همواره شکست خورده و ضعیف شده است.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه ‌با بیان اینکه آمریکا در طول ۴۰ سال همواره در مقابل ملت ایران شکست خورده است، گفت: ماجرای طبس و طوفان شن یک نمونه از شکست‌های آن‌هاست.

سردار سلامی با بیان اینکه در سال‌های پایانی جنگ هشت ساله نفت ایران به دلیل هدف قرار گرفتن کشتی‌هایمان بسیار کم صادر می‌شد اظهار داشت: امروز چیزی جز کابوس مرگ، اسرائیل و آمریکا را تهدید نمی‌کند.

وی با اعلام اینکه امروز اسرائیلی‌ها در کنار مرزهای خیالیشان لهجه‌های مختلفی را می‌شنوند تصریح کرد: آن‌ها امروز می‌گویند که با رژیم بشار اسد مشکلی ندارند و ایران را مشکل خود می‌دانند.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز آمریکا تمام توان خود را برای ضربه زدن به انقلاب به کار گرفته است خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران از توطئه‌های دشمن آگاه است.

وی با اعلام اینکه دشمن می‌خواهد با انجام عملیات روانی این تصور را در ذهن‌ها ایجاد کند که نظام جمهوری اسلامی ایران سست شده است تصریح کرد: آن‌ها می‌خواهند ملت ایران را در مقابل نظام قرار دهد تا مسئولان مجبور به مذاکره با آمریکا شوند.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کرد تا در این روزها ملت ایران را به خیابان‌ها بکشاند افزود: شعور و بصیرت ملت ایران به قدری بالا بود که درسی همیشگی به دشمن داد.

سردار سلامی با اشاره به رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس ابراز داشت: براساس تحلیل‌های ما ارتش کشورهایی مانند آمریکا دیگر قدرت و توان ندارد و بر نقطه مقابل قدرت ملت ایران افزایش پیدا کرده ‌و به همین دلیل است که به دنبال کاهش قدرت دفاعی ایران هستند.

وی با اعلام اینکه امروز دشمن می‌داند که گزینه نظامی علیه ایران جواب نمی‌دهد و به همین دلیل به دنبال وارد کردن فشار اقتصادی بر ملت ایران است گفت: امروز ملت ایران بر دشمن پیروز شده ‌زیرا می‌بینیم که لحن حرف زدن آن‌ها فرق کرده است و فهمیده‌اند که باید برای اقتدار ملت ایران احترام قائل شوند.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی می‌دانند که ملت ایران تسلیم نمی‌شود افزود: مقام معظم رهبری امروز به پیشرفت ملت ایران می‌اندیشد و شبانه‌روز به این فکر است که مردم در مقابل دشمنی‌ها آسیب نبیند.

سردار سلامی خطاب به عموم ملت ایران خاطرنشان کرد: امروز از این مکان این وعده را می‌دهم که ملت ایران در مقابل دشمنان پیروز می‌شود و آن‌ها را به خاک می‌کوبد.

وی با بیان اینکه ملت ایران شرف خود را به سکه‌های طلا عوض نمی‌کند ابراز داشت: ملت ایران به فضل الهی پیروز است به شرط آنکه تابع و پیرو رهبر انقلاب باشیم.

جانشین فرمانده‌کل س‍‍پاه با اعلام اینکه مقام معظم رهبری با زبان قرآن سخن می‌گوید و با حکمت قرآن کشور را اداره می‌کند عنوان داشت: مردم باید همچنان با امید و سربلند در صحنه حضور داشته باشند زیرا دشمنان ما در حال عقب‌نشینی هستند.

با کانال همای خبر همراه باشید