چاپ مطلب چاپ مطلب

سرپرست فرمانداری لاهیجان خبر داد؛ برگزاری سومین جشنواره ملی روز دریای کاسپین در ساحل سحرخیزمحله لاهیجان

همای گیلان: به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان سرپرست فرمانداری این شهرستان از برگزاری سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله شهرستان لاهیجان بخش رودبنه خبر داد.

امیر جانبازی در این رابطه افزود: سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین روز جمعه ۱۹ مردادماه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در ساحل سحرخیز محله شهرستان لاهیجان برگزار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان افزود: این برنامه برای سومین سال متوالی توسط انجمن بوم بانان گیلان و با همکاری فرمانداری شهرستان، بخشداری رودبنه و سایر ادارات و دستگاه‌های مرتبط به‌منظور پاسداشت روز دریای کاسپین و افزایش آگاهی در خصوص اهمیت حفاظت از تنوع زیستی، مسائل و مشکلات زیست‌محیطی و … برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در اجرای برنامه‌های مختلف، تصریح کرد: نقش همفکری، همکاری و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در بخش‌ها و برنامه‌های مختلف نقشی مؤثر و بی‌بدیل است.

جانبازی با اشاره به تداوم برگزاری برنامه‌های متفاوت و شاد در راستای افزایش شورونشاط اجتماعی گفت: تاکنون برنامه‌های متفاوتی در این راستا در لاهیجان برگزارشده که بسیاری از آن‌ها در کشور زبان زد شد، قطعاً برگزاری این‌گونه برنامه‌ها با همیاری سمن‌ها و ارگان‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری لاهیجان عنوان کرد: ساحل سحرخیز محله به‌عنوان یکی از سواحل پاک و بکر دریای کاسپین می‌تواند ساحلی امن برای پذیرایی از گردشگران آگاه و مسئول باشد و اجرای این‌گونه برنامه‌ها علاوه بر زیست‌محیطی بودن به جذب گردشگر و رونق این حوزه کمک می‌کند.

وی در ادامه به تشریح جزئیات این برنامه پرداخت و اظهار داشت: نقاشی ویژه کودکان، موسیقی سنتی و فولکلور، ساخت مجسمه‌های شنی، اجرای نمایش، پرواز بادبادک‌ها، مسابقات فرهنگی و ورزشی و … با اهدای جوایز نفیس ازجمله برنامه‌های مفرحی است که در این جشنواره اجرا خواهد شد.

جانبازی در پایان از عموم علاقه‌مندان و مردم دعوت کرد تا در سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله لاهیجان شرکت کنند.

همچنین مسئول روابط عمومی سومین جشنواره ملی روز جهانی دریای کاسپین در ساحل سحرخیز محله لاهیجان نیز عنوان کرد: حضور بیش از هشت هزار نفر در دو جشنواره گذشته حکایت از کیفیت بالای برگزاری این جشنواره دارد که امسال با برنامه‌ریزی دقیق‌تر سعی شده تا شرکت‌کنندگان بیشتری برنامه‌هایی شاد و مفرح‌تر را تجربه کنند.

علیرضا پرندوش ادامه داد: تاکنون چندین جلسه ازجمله جلسه هماهنگی با ادارات، جلسه هماهنگی بانوان، جلسه‌ی هماهنگی تیم اجرایی، مدیران کارگروه‌های کودک نوجوان و چندین جلسه داخلی دیگر برای اجرای هرچه بهتر این جشنواره برگزار شد.

وی در پایان از اصحاب رسانه و تمامی علاقه‌مندان دعوت کرد تا با حضور در این جشنواره ضمن پاسداشت روز دریای کاسپین، یک روز شاد و مفرح را تجربه کنند.

لازم به ذکر است روز ۲۱ مرداد ۱۳۸۵ (۱۲ آگوست ۲۰۰۸) در کنوانسیون حفاظت از محیط‌زیست دریای کاسپین (کنوانسیون تهران) و از سوی برنامه محیط‌زیست سازمان ملل (UNEP) به‌عنوان روز دریای کاسپین «خزر» نام‌گذاری شده است و در این روز هرساله برنامه‌های متنوعی باهدف آگاهی در خصوص اهمیت حفاظت از تنوع زیستی، مسائل و مشکلات زیست‌محیطی دریای کاسپین در تمامی کشورهای حاشیه این دریا برگزار می‌شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه جمهوری چچنستان یا چچنیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه است …