چاپ مطلب چاپ مطلب

شرایط تحصیلی نامزدهای عضویت در شوراهای شهر و روستا تعیین شد

همای گیلان:امیر خجسته در تشریح نشست امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در نشست امروز ادامه طرح اصلاح برخی از مواد و عناوین قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات کشورهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مورد بررسی قرار گرفت.

download (1)

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، افزود: در جلسه امروز کمیسیون رسیدگی به مواد ۲۴ به بعد طرح اصلاح برخی از مواد و عنوان قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات کشورهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در دستور کار قرار گرفته و مقرر شد تا نمایندگان کاندیداها امکان حضور در صندوق‌های رای کشور را داشته باشند.

خجسته ادامه داد: همچنین در جریان بررسی این لایحه، نحوه احراز محل سکونت رای دهندگان در شهرهای بالای بیست هزار نفر بررسی و تعیین شد تا مصادیق عینی آن در کمیته‌ای خاص تهیه و به کمیسیون ارائه شود.

وی افزود: در نشست امروز همچنین مقرر شد تا در روستاهای دارای ۲۰۰ خانوار، حداقل مدرک تحصیلی خواندن و نوشتن، در روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار، مدرک دیپلم و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت مدرک فوق دیپلم و بالای ۲۰ هزار نفر مدرک لیسانس یا معادل آن جهت ثبت نام الزام آور باشد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ابراز امیدواری کرد تا تعریف دقیق مصادیق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان، بتوان شورایی کارآمد، هدفمند، اجرایی و در هدف تامین رضایت مردم و منطقه فراهم آورد./خانه ملت

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …