چاپ مطلب چاپ مطلب

شهرداری نباید به اردوگاه سیاسی برخی شود

همای گیلان:شهرداری نباید به اردوگاه سیاسی برخی مهره‌های سیاست‌زده تبدیل شود، شهردار رشت باید از برگزاری برخی جلسات حاشیه‌ای پرهیز کند، شب‌نشینی برای تصمیم‌گیری در مورد مسائل مختلف شهری جایز نیست، شهرداری در وصول مطالبات کند عمل می‌کند و … این ها مطالبی بود که مظفر نیکومنش نودهی در گفتگو با تسنیم به زبان آورد تا نشان دهد معادلات قدرت در شهرداری رشت در حال تغییر است.

به نظر می رسد بار دیگر اختلافات سلیقه سیاسی در بین اعضای شورای شهر رشت، بالا گرفته است. این بار مظفر نیکومنش نودهی، رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر رشت در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه مردم رشت خاطره خوشی از سیاست‌زدگی در شهرداری ندارند، گفت:برخی آمارهای اعلام شده شهرداری در رسانه‌ها مستند نیست.

البته نیکومنش نامی از این رسانه ها نمی برد اما آن چه جالب است اینست که نیکومنش در خلال مطالب مطرح شده، خود را یک نیروی اصولگرا می نامد که با آرای طیف اصولگرای مردم رشت وارد شورا شده است.

نیکومنش‌نودهی با بیان اینکه طرح سئوال از شهردار رشت، مطالبه جمعی از فرهیختگان این شهر است، گفت: طراحی سئوال از شهردار رشت در مرحله نهایی است.

تحلیلی که می توان بر سخنان نیکومنش ارائه کرد اینست که به نظر می رسد بار دیگر اختلافات سلیقه سیاسی در بین اعضای شورای شهر بالا گرفته است.

یادمان نمی رود که اسماعیل حاجی پور مرد اصلاح طلب شورای شهر رشت نقش مهمی را در انتخاب خلیلی به عنوان شهردار رشت ایفا کرد. همانجا که طیف اصولگرایان شورای شهر رشت نتوانستند در یک گزینه واحد به اجماع برسند. هر چند شیرزاد تاکید خاصی بر شهردار شدن عظمتی، فرماندار سابق رشت داشت و یک رای خود را هم به او داد!

دکتر جمشیدی رئیس شورای شهر رشت هم شاید بنا به وظیفه ذاتی که بر عهده رئیس شورا می باشد، سعی می کرد تا فضای جلسات شورا را بالاخص در انتخاب شهردار به سمتی هدایت کند که از این مجادلات سیاسی به دور باشد. وی تقریبا در تمام مصاحبه هایش با اصحاب رسانه ها هیچگاه اشاره مستقیمی به اختلاف نظرهای سیاسی بین اعضای شورای شهر نداشت.

اما انتقاد کارگرنیا دیگر نیروی اصولگرای شورای شهر رشت در همان روزهای ابتدایی شهردار شدن خلیلی به دلیل آن چه برگزاری نشست های شبانه در تعیین مدیران شهرداری می خواند، خیلی زود نشان داد که خلیلی آن کسی نیست که اصولگرایان به دنبالش بودند.

امروز اما وقتی مظفر نیکومنش در خلال صحبت هایش خود را یک نیروی اصولگرا می خواند و باز هم اشاره به شب نشینی هایی می کند که تصمیمات مهم شهری در آن شب ها گرفته می شود، به نوعی نشان می دهد که کاسه صبر اصولگرایان شورای شهر رشت در حال لبریز شدن است.

وی با عنوان اینکه axe9852مهره‌های سیاست‌زده و با کارنامه منفی در نزد مردم تبدیل شود،  از طرح سئوال از شهردار رشت در صحن علنی شورا در حوزه‌های تخصصی سلامت، فرهنگ و اقتصاد خبر می دهد و می گوید: طراحی سئوال از شهرداری در مرحله نهایی است و تقاضای ما پاسخگویی شهردار به سئوالات مطروحه در صحن علنی شورا و در حضور رسانه‌ها است.

نکته مهم دیگر اینست که نیکومنش می گوید برخی گزارش‌های مستند در حوزه عملکردی و حاشیه‌پردازان را آماده کرده‌ایم که در صورت عدم تغییر در رویه موجود، این گزارش‌ها را به صورت شفاف و مستند به مردم ارائه می‌دهیم، حال سوال اینجاست که این تغییر رویه دقیقا شامل چه تغییراتی می شود؟؟ آیا تغییر شهردار را هم در بر خواهد داشت؟؟ پاسخ به این سوال در آینده ای نزدیک خواهد بود./تسنیم

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …