چاپ مطلب چاپ مطلب

شهردار بندرانزلی: هدف از برگزاری جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی ارتقای فرهنگ عمومی جهت حفظ تالاب بود

پنجمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر ساحلی بندرانزلی در محل طرح سالمسازی پارک ساحلی بندرانزلی در انتهای خیابان پاسداران از تاریخ بیست یکم تا بیست و شش مرداد برگزار شد .

اختصاصی همای گیلان، این جشنواره که با هدف ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه در راستای حمایت از اکوسیستم تالاب و حفاظت از محیط زیست دریایی برپا گردید با برنامه های متنوعی همچون مسابقات مختلفی مثل بازیهای بومی محلی،مجسمه های شنی، نقاشی کودکان ،آواز و موسیقی سنتی گیلانی و پاپ ،حضور مجریان و هنرمندان و چهره های معروف استانی و کشوری و همچون میلاد کی مرام هنرپیشه معروف سینما که خود اهل انزلی است و استاد ایرج خواجه امیری،استاد قوامی و… همراه بود.
مراسم اختتامیه جشنواره مسؤولین شهرستان بندرانزلی اعم از فرماندار،اعضای شورای اسلامی شهر استقبال چشمگیر و کم نظیر مردم را شاهد بودیم .

مجری برنامه نیز از زحمات دکتر پورقربان،شهردار بندر انزلی بخاطر توجه به محیط زیست وتالاب این شهر تشکر و قدردانی ویژه کرد و گفت:بنده بعنوان یک انزلی چی باید به شهردارمحترم بندرانزلی، جناب آقای دکتر پور قربان بگویم که شما دراین مدت حضورتان در این شهر توانستید ازمردم نمره قبولی دریافت کنید.
وی افزود: به جرات میگویم که دم شما گرم درمدت حضور شما تالاب انزلی جان گرفته و چاله های شهر ما زیاد نشده ،دریا و مرداب ما خالی نبوده با اینکه فرزند این شهر نبودید اما بعنوان یک گیلانی متعصب عمل کردید هرآنچه را گفته بودید.

دکتر پور قربان ، شهردار بندرانزلی نیز هدف از برگزاری این جشنواره را درسالهای اخیر شناسایی آسیب ها و مخاطراتی که اکوزیست مرداب و دریای انزلی را تهدید میکند عنوان کرد و افزود:برای مقابله با این آسیبها باید فرهنگ عمومی جامعه در راستای حفظ آن ارتقا یابد بنابراین برپایی جشنواره گلدهی لاله های تالابی یکی از اقدامات برنامه ریزی شده مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی در راستای حفظ این منابع ارزشمند زیست محیطی است.

وی بابیان اینکه انزلی از پتانسیلهای بالایی برخوردار است اظهارداشت:برای حفظ تالاب واکوسیستم آن نباید فقط به برپایی جشنواره بسنده شود.

شهردار بندرانزلی درادامه به طرح توسعه گردشگری پایدار و نوین در مناطق مختلف شهر بندرانزلی ازجمله در مناطق سوسررگا،نهنگ رگا وپاشا رگا اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این مناطق با چهره های نا زیبایی مواجه هستیم که درخور و شان شهر نیست.

وی افزود: این مناطق با برنامه ریزی دقیق و اصولی میتواند ساماندهی شده وبه ایستگاهها و پارکینگهای قایق رانی تبدیل شود که هم در تقویت و زیباسازی سیمای شهری کمک شایانی مینماید و هم اشتغالزایی ایجاد میکند.

وی ابزار امیدواری کرد که این مساله با نشستی مشترک با مسؤولین میتوایند به واقعیت بپیوندد.
– دکتر پور قربان یکی دیگر از پروژه های اجرایی شهرداری بندرانزلی را درراستای حفظ محیط زیست، راه اندازی پیست دوچرخه سواری بطول ۲کیلومتر در پارک اختر کاویان عنوان کرد و گفت:لاین بعدی این طرح از ابتدای میدان بی بی حوریه به سمت دروازه ماهی و لاین برگشت این مسیر ایجاد خواهد شد.
– وی تصریح کرد:حداکثر تا دو سال آینده حدود ۱۵کیلومتر از سطح شهر لاین دوچرخه سواری میشود.
– وی یادآورشد: احداث لاین دوچرخه سواری در خیابان پاسداران را نیز دردستور کار خود داریم.

– شهردار خوش ذوق بندرانزلی مثل همیشه سخنان خود را با بیان بیتی از اشعار خود به پایان برد.
– هر زمانی فوج روح افزای جان
– از فراش عرش بر انزلی چیان
– گزارش:زهرا رگان
– عکس:میلاد منصف

(این گزارش اختصاصی است لطفا کپی، پیست نشود)

      

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

واکاوی نمایش ضعیف ملی پوشان والیبال در لیگ ملتها

مجید صبوحی کارشناسی فرهنگی ورزشی و مربی والیبال طی یادداشتی نوشت: در آستانه المپیک ریو …