چاپ مطلب چاپ مطلب

شهردار کلاچای :چهارشنبه سوری را بانشاط و در کنار قانون اجرا نماییم 

اختصاصی همای گیلان:حسین بائوج لاهوتی  بااشاره به برنامه‌های شهر کلاچای  درچهارشنبه آخر سال افزود: تلاش بر این است تا در یک روال طبیعی، شهروندان برنامه‌های خود را اجرا کنند و نکات ایمنی در بحث چهارشنبه آخر سال وجود دارد که باید سطح ایمنی برنامه‌های این روز افزایش یابد.

download-120-150x150

شهردار کلاچای افزود: تمام تمرکز ما با همکاری نیروی انتظامی بر افزایش ایمنی برنامه‌های چهارشنبه آخر سال است تا از هر گونه آتش‌سوزی، انفجار و آسیب به مردم جلوگیری شود.

لاهوتی  تصریح کرد: در مسیرها، خیابان‌ها،معابر اصلی  که باید تردد روان باشد، ازبرخی اقدامات که ممکن است سلامتی شهروندان را با خطر مواجه کند، مواظبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این ایام برنامه‌های فرهنگی کارسازتر است، تصریح کرد: ارائه آگاهی و اطلاعات و اعلام هشدارهای لازم برای حفظ سلامتی افراد، جزو مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در دستور کار ما قراردارد.

وی ادامه داد: برای برنامه‌های چهارشنبه آخر سال، ساز و کارهای آموزشی و فرهنگی دردستور کار قرار گرفته است و اولویت با برنامه‌های اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، موضوع چهارشنبه‌سوری است تا آسیبی به شهروندان نرسد.

شهردارکلاچای  خاطر نشان کرد: باید آموزش‌های لازم در اختیار شهروندان، به ویژه نوجوانان و جوانان قرار گیرد تا از سلامتی خود مراقبت کنند، چرا که می‌توان در عین ابراز شادمانی، جان افراد را به خطر نینداخت والبته این بروز شادی می‌تواند بدون آسیب رساندن و حادثه برای خود و دیگران تمام شود.

بائوج لاهوتی اظهار کرد: در سال‌های اخیر احساس می شود شهروندان همکاری و همراهی خوبی داشتند و با توجه به ارتقای سطح فرهنگ شهروندان در موضوع چهارشنبه‌سوری و افزایش اطلاعات آنها از صدمات و خطرات ناشی از حوادث برخی اقدامات هیجانی، شاهد برگزاری شادی‌های سالم بودیم و پیش از آنکه مسوولان به این موضوع بپردازند، مردم فهیم و با فرهنگ، تدابیر لازم را اتخاذ می‌کنند.

وی گفت: شهرداری  با کمک همه دست‌اندرکاران وبرنامه‌ریزان، تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا در یک فضای شاد و کاملا سالم،شهروندان به استقبال بهار بروند.

شهردارکلاچای  ضمن آرزوی سالی پر از خیر و برکت برای شهروندان کلاچایی، از آنها خواست تا همانگونه که در  سال گذشته مسوولان را همراهی و همیاری کردند، امسال نیز برنامه‌ریزی کنند تا یک،  چهارشنبه‌ سوری بدون حادثه داشته باشند و شادی‌ها تبدیل به ناراحتی نشود.

About سردبیر ارشد

Check Also

«مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر با اشاره به بازی خانوادگی اسرار شیلات عنوان کرد: نشاط شهروندی و رونق اقتصادی؛ ارمغان برندسازی شهری

«مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر با اشاره به بازی خانوادگی اسرار شیلات عنوان کرد: نشاط …