چاپ مطلب چاپ مطلب

شکری خبر داد: تشکیل فرمانداری ویژه برای تالش

 

به گزارش همای گیلان محمود شکری نماینده مردم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در گفتگو با خزرآنلاین گفت: محور گفتگو در جلسه مشترک نمایندگان استان با رئیس جمهور در در مورد حوزه انتخابیه تالش، پیرامون مشکل فزاینده بیکاری جوانان  بود که متاسفانه علیرغم وجود ظرفیت های اشتغالزایی فراوان رو به افزایش است. مشکلات مرتبط با کشاورزی در شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال و گردشگری نیز در این نشست مورد بحث قرار گرفت که پیشنهادات مربوط به رفع آن با استقبال رئیس جمهور و دستور ایشان به آقای شریعتمداری، معاون اجرایی خود در بررسی و پیگیری این موارد مواجه شد.

نماینده حوزه انتخابیه تالش در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه کاهش اعتبارات عمرانی پیش بینی شده در بودجه سال ۹۲ در پیشرفت پروژه های در حال اجرا خللی ایجاد نمی کند, گفت: قرار است لیستی از از پروژه های عمرانی در حال اجرا تهیه گردد تا  اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل و اتمام آندسته از طرح های در حال اجرا که حداقل ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند, تامین شود. همچنین وی  با نام بردن از پروژه محور آستارا – پونل خاطرنشان کرد که اعتبار مورد نیاز برای این پروژه در همین چهارچوب تامین خواهد شد.

شکری در تشریح سخنان رئیس جمهور در خصوص طرحی که با عنوان اصلاح تقسیمات اداری کشور و ارتقاء اداری بعضی از مناطق در حال بررسی است گفت: در این جلسه بعلت اهمیت حوزه تالش, پیشنهاد تشکیل فرمانداری ویژه تالش مطرح و مورد بحث قرار گرفت. همچنین بحث تبدیل دهستان جوکندان به بخش نیز مورد بحث قرار گرفت. اما در خصوص استان شدن تالش و ارتقای اداری شاندرمن به شهرستان بحثی نشده و باید منتظر نتیجه طرح اصلاح قانون تقسیمات اداری کشور و تصمیم وزارت کشور باشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: برای پرداخت یارانه های بخش کشاورزی در دولت فعلی چاره اندیشی شود

About

Check Also

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار

تامین آب کشاورزی املش نیازمند بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار   فرماندار املش در …