چاپ مطلب چاپ مطلب

صدم‌های ثانیه‌ها در تصادفات حکومت می‌کنند

همای گیلان:صبح امروز دوشنبه ۱۳ مرداد، نخستین جلسه از دوره توجیهی آموزش فرهنگ ترافیک برای کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نمازخانه این اداره‌کل برگزار شد.

ShowImage

سرهنگ حسن سلیمی، رییس اداره فرهنگ و ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان در این جلسه با اشاره به کاهش آمار کشته‌های تصادفات کشور در سال ۹۲ به ۱۹ هزار نفر، اظهار کرد: خوشحالی پلیس از این آمار به جهت کاهش تلفات نسبت به سال‌های گذشته با توجه به افزایش بیش از دو میلیون راننده و شماره‌گذاری یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در سال است، اما در هر حالت این آمار باعث تألم و رنجش خاطر انسان می‌شود.

وی با بیان اینکه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی با فرهنگ‌سازی ممکن می‌شود، افزود: متأسفانه سطح آموزش در بین رانندگان کشور ما خیلی ضعیف است و این عدم آموزش صحیح منجر به تلفات اسف‌بار رانندگی می‌شود.

سرهنگ سلیمی با بیان اینکه در ۷۰ درصد از تصادفات، عامل انسانی نقش اصلی را دارد، گفت: رانندگان باید یاد بگیرند که همیشه دو ثانیه از خطر فاصله داشته باشند.

وی ضمن تشریح چگونگی فاصله دو ثانیه‌ای از خطر، تصریح کرد: استان گیلان یک شهر بزرگ است و منطقه غیرمسکونی ندارد، پس راننده‌ای که به این امر توجه نکند احتمال حادثه برای او فراوان است.

رییس اداره فرهنگ و ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با بیان اینکه صدم‌های ثانیه‌ها در تصادفات حکومت می‌کنند، گفت: رانندگان باید توجه داشته باشند که علاوه بر داشتن خودرویی سالم، لحظه‌ای غفلت به موجب صحبت با تلفن همراه یا دیگر سرنشینان خودرو، توجه به مناظر اطراف، خوردن و آشامیدن و… می‌تواند حادثه آفرین باشد.

گزارش تصویری مراسم

About

Check Also

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه جمهوری چچنستان یا چچنیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه است …