چاپ مطلب چاپ مطلب

عبدالغفار شجاع: دولت گذشته همه ردیف های موقت استخدام را پر کرده است

خزر آنلاین: عبدالغفار شجاع اظهار داشت: متاسفانه دولت تدبیر و امید در زمان آغاز به کارش با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کرد، رشد سرمایه گذاری بسیار پایین و حتی منفی بود نرخ تورم هم به بالای ۴۰ درصد رسید اگرچه الان به ۳۰ درصد رسیده است ولی هنوز باید خیلی کار کنیم.

axe11914

وی افزود: بحث تحریم هم مشکلات بزرگی را ایجاد کرد اگرچه بخشی از این مشکلات به تدریج در حال حل شدن است ولی بازرگانان ما همچنان برای انتقال پول مشکل دارند، تنها بخش کوچکی از تحریم برداشته شد.

وی ادامه داد: مسئله تعامل دولت با مجلس نکته مهمی است که درحال بهتر شدن هست، بحث یارانه که البته از قبل وجود داشت ادمه یافت و حتی دولت آمد در دو مرحله به صورت غیر نقدی هم پرداخت کرد.

شجاع گفت: با توجه به وضعیتی که در سیاست داخلی و خارجی وجود دارد انتظار این نیست که در مدت کوتاهی بتوان مشکلات را حل کرد بلکه همانطور که مقام معظم رهبری گفته اند باید با عزمی ملی و مقاومتی جهاد به دور از مباحث سیاسی جا را برای همه باز کنیم و همفکری کنیم و جلو برویم، تاکید این است که یک دست و یک رنگ برای تحقق شعار سال حرکت کنیم اگر این اتفاق نیفتد مثل سالهای گذشته هم در کشور و هم در استان عقب می افتیم

وی که مشاور دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریس جمهور در امور کشاورزی است تصریح کرد: با داشتن ۲۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی باید خودکفا می بودیم ولی روزبه روز مساحت زمینها با تغییر کاربری کاهش پیدا می کند و تولید کم می شود و یا ۵۰ درصد باغات چای اصلا کشت نمی شود، تولید ابریشم هم از ۸ هزار تن به ۴۰۰ ، ۵۰۰ تن رسیده است و  همینطور است وضعیت صید و صیادی و بهره برداری از جنگل که اگر تنها بتوانیم انها را به تولید برسانیم بزرگترین گام را برداشته ایم.

رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در گیلان در انتخابات ۲۴ خرداد اضافه کرد: دولت امروز در جایی قرار گرفته که کارخانجات عظیمی تعطیل شده اند با این حال برای راه اندازی واحدهای تولیدی دولت بودجه خوبی اختصاص داده و در یک حرکت ۳۵ میلیارد دلار هم فاینانس داده شد که به امید خدا این امر امنیت تولید را برای سرمایه گذاران در سال ۹۳ در پی خواهد داشت.

مشاور معاون ریس جمهور ادامه داد: قبلا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز فروخته می شد اما الان۵۰۰ هزار بشکه آنهم پولش هم تازه نمی آید، مدیریت جهادی اینجاست که باید خودش را نشان دهد.

وی با اشاره به وضعیت استان گیلان گفت: بستر استان گیلان در بخش کشاورزی خیلی مهم است امروز تولید داریم این یک فرهنگ کار است اینها را باید فعال کرد چراکه اکنون با درصدی پایین تولید می کنند، همچنین استان زیبایی داریم که با بها دادن به بخش خصوصی و فعال کردن بخش گردشگری گام بزرگی در جهت رفع کمبودها برداشته می شود.

شجاع در بحث بازرگانی معتقد است: فقط منطقه آزاد انزلی این پتانسیل را دارد که استان را متحول کند باید پویای را در منطقه ازاد ایجاد کرد، استان گیلان فقیر نیست باید با انسجام حرکت کرد و وقت را تلف نکرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت تمام سعی خود را می کند که از سراشیبی در آید تا یک آرامش و اطمینان بوجود آورد، البته این یک مدتی اثرگذار است اکنون مردم از دولت می خواهد مشکلات معیشتی شان را برطرف کند./روزنامه معین

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …

One comment

  1. سلام،من آقای شجاع رو خوب میشناسم ،یکی از مهمترین و قوییترین امتیازات ایشون این است که پدرشون سرایدار مسجد مهمی درانزلی بودند .ش