چاپ مطلب چاپ مطلب

عضو شورای شهر بندر انزلی در نشست با استاندار: جوانان تبدیل به زینت مجالس سیاسی شده اند/ هنوز رایحه تدبیر و امید در مدیریت شهرستان بندر انزلی در به کارگیری زنان و جوانان دیده نمی شود

همای گیلان، به نقل از گیل خبر، یاسر کریم بخش عضو شورای شهر بندر انزلی و دبیر حزب کارگزاران این شهرستان در نشست اقشار و اصناف نظرات خود در مورد مطالبات جوانان و مردم بندر انزلی و استان گیلان را بیان کرد.

متن اظهارات یاسر کریم بخش بدین شرح است:

خیر مقدم به جناب استاندار جوان، ساعی و خستگی ناپذیر و هیات همراه، به شهر نام آوران، نخبگان و به سرزمین که خداوند به طبیعتش عنایت ویژه ای داشته در یک کلام به رنگین کمان فرصت ها خوش آمدید.
حضرت امام در دوران دفاع مقدس به پدران ما آموخت که همواره به تکلیف عمل کنند نه به نتیجه و امروز ما جوانان انقلاب نیز خود را ملزم به انجام تکلیف میدانیم، چرا که اعتقاد داریم راه امام و شهدا در دهه چهارم انقلاب همچون سنوات گذشته ، مسیر درست خدمت به مردم و توسعه کشور عزیزمان ، ایران مستقل و آزاد را به ما نشان می دهد.

بنیانگذار انقلاب اسلامی درباره ماهیت جمهوری اسلامی می فرمایند: ما خواستار جمهوری اسلامی می باشیم.جمهوری فرم و شکل حکومت را تشکیل می دهد و اسلامی محتوای آن فرم را و جمهوری اسلامی ایجاد شده با آرای عمومی باید در کلیه امورات متکی بر مردم و رای آنان باشد. لذا احزاب سیاسی بعنوان اساس و زیرساخت جمهوریت نقشی اساسی در هدایت آرای مردمی داشته و محل پرورش و زایش اندیشه ها و مطالبات مردم می باشد و از همه مهمتر احزاب چشمان ناظر مردم بر عملکرد حاکمیت هستند تا انقلاب به دست نا اهلان نیفتد و آنگونه نشود که در به حاشیه راندن احزاب ، دولتی بر سر کار آید که هنوزم هردم از آن دولت خبری می رسد.

در ادوار گذشته این سرزمین با چالش های زیادی مواجه بوده که بزرگترین این مشکلات رکود مفرط و عدم چرخش نیروهای سیاسی است که به امر غریبی در سیاست ایران تبدیل شده است، هنوز هم در همایش ها و کنگره های سیاسی وقتی کرسی های ریاست درون تشکیلاتی را تقسیم میکنند باز هم نام چهره هایی از صندوق بیرون می آید که روزگار سیاست ورزیشان را از دهه شصت آغاز کرده اند و یا حتی پیشتر از آن «مردان نسل اول انقلاب»

گویی جوانان تبدیل به زینت مجالس سیاسی شده اند و یا بعبارتی تلخ تر به هنری برای روشن کردن تنور انتخابات ها و افزاینده رای ها.زین پس ما را جوانان نخوانید ، بخوانید افزاینده رای ها و جا مانده از مسندها.نه خبری از کادر سازی سیاسی است و نه تمایلی به کنار رفتن از صحنه سیاست از سوی نسل اولی ها ، به راستی کدام نسل را می توان نسل سوخته نامید.

نمی توان از احزاب سخن گفت و از حماسه ۲۹ اردیبهشت مردم انزلی در انتخابات سال گذشته چیزی نگفت ؛ جناب آقای دکتر سالاری به اطلاع حضرتعالی و حضار محترم می رسانم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا سال ۹۶ ، شورای اصلاح طلبان شهرستان متشکل از احزاب سیاسی همسو و حامیان دولت ، با ساماندهی و هدایت آرای مردمی و با توجه به مشارکت حداکثری توانست به همت تک تک مردم انزلی ، مشارکت ۷۰ درصدی در انتخابات را به ثبت برساند که با افزایش ۲۱ درصدی آرا نسبت به انتخابات گذشته یک رکورد بی نظیر برای مردم بزرگ انزلی بود و رتبه نخست از آن انزلی شد و مهمتر این که دولت تدبیر و امید در شهرستان انزلی ۷۵ درصد آرا را کسب نمود و در شوراهای اسلامی شهر ، به عنوان تنها شهرستان در کنار کلان شهرها ، مردم انزلی به صددرصد لیست امید رای اعتماد دادند و تغییر بزرگی را در مدیریت شهری ایجاد نمودند و بنده به عنوان جوان ترین عضو شورای پنجم شهر انزلی ، حاصل اعتماد و انتخاب همین مردم هستم و نه حاصل انتصاب و اعتماد همین دولت ، چرا که سال هاست دولت ها به جوانان ، علی الخصوص جوانان اصلاح طلب و حامیان دولت روی خوش نشان نداده اند.

جناب دکتر سالاری ؛ بنده به عنوان یک جوان دهه پنجاهی با افتخار از جسارت و شجاعت شما به عنوان جوانترین استاندار کشور در ابلاغ بخشنامه به کارگیری زنان و جوانان در مسندهای مدیریتی قدردانی می کنم ، اما به اطلاع جنابعالی می رسانم ؛ بندرانزلی با توجه به حضور سه اداره کل بنادر و دریانوردی ، گمرک ، شیلات و همچنین فرماندهی نیروی دریایی شمال کشور و منطقه آزاد انزلی و با توجه به دارا بودن بالاترین سرانه تحصلیکرده ها ، متاسفانه بالاترین درصد بیکاری را از آن خود نموده و هنوز رایحه تدبیر و امید در مدیریت شهرستان در به کارگیری زنان و جوانان شایسته دیده نمی شود و ما شاهد کوچ تلخ جوانان فرهیخته انزلیچی به استان های همجوار و حتی به آنسوی مرزها هستیم.

تو گویی کار از بخشنامه و آیین نامه گذشته و همتی انقلابی می طلبد تا مدیریت را از نسلی به نسل دیگر انتقال دهیم که اگر این مهم انجام نشود با بحران مدیریتی مواجه خواهیم بود.

و اما سخن آخر
حضرت امام به پدران ما اعتماد کردند و در سال های جوانی پست های مهم مدیریت را به آن ها واگذار نمودند و امروز چگونه است همان پدران به این فرزندان جوان اعتماد ندارند و فرصت خدمت را برایشان فراهم نمی آورند. به راستی ما به کدامین گناه محجور مانده ایم ؟ آیا تقصیر ما این است که در وقوع انقلاب نقش نداشته ایم و یا در دوران دفاع مقدس کودکانی نوپا بودیم؟یا ما مقصریم که نوجوانان دوران اصلاحات بودیم و دنباله روی گفتگوی سید محمد خاتمی؟
ازهمه این ها اگر بگذریم ما قطعا نسل سوخته دولت های نهم و دهم هستیم که چون پا به عرصه اجتماع نهادیم با محدودیت ها و تبعیض و بی عدالتی های آن دولت پاک دست به تاریخ پیوسته مواجه شدیم و از ورود در مناصب دولتی و فرصت خدمت منع گشتیم.فقط به جرم این که ما یک اصلاح طلب بودیم ، هستیم و خواهیم ماند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …