چاپ مطلب چاپ مطلب

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:باید ۲۲میلیون نفر انصراف می‌دادند تا کسری یارانه‌ها صفر می‌شد

همای گیلان:عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از وعده‌های دولت به مردم برای اختصاص یارانه به بخش تولید و سلامت گفت: دولت نه‌تنها منابع کافی برای پرداخت نقدی به خانوار ندارد بلکه از هیچ منبعی نیز برای اختصاص به بخش تولید و سلامت برخوردار نیست.

jafarzadeh4-150x225

jغلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی گفت: دولت برای پرداخت یارانه نقدی خانوارها در حال حاضر ۱۴ هزار میلیارد تومان کسری نابع دارد و برای جبران این ۱۴ هزار میلیارد تومان باید ۲۲ میلیون نفر از دریافت یارانه انصراف دهند.
وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد دیگر دولت نیاز به استقراض، چاپ پول، بالابردن قیمت ارز و اقداماتی از این دست ندارد.
جعفرزاده خاطرنشان کرد: رئیس مجلس بارها عنوان کرده است که پرداخت یارانه نقدی چون در قانون است لذا بایستی پرداخت شود اما سؤال اینجاست که دولت با کدام پول می‌خواهد این کار را انجام دهد.

وی گفت: نباید دولت یازدهم همچون دولت قبل تعهدات جدیدی را بدون در نظر گرفتن منابع مالی ایجاد کند. متأسفانه دولت دهم بدون پشتوانه مبادرت به چاپ پول می‌کرد.

جعفرزاده تصریح کرد: واقعیت هدفمندی یارانه‌ها این است که دولت نه‌تنها منابع کافی برای پرداخت نقدی یارانه خانوار ندارد بلکه هیچ منبعی نیز برای اختصاص به بخش تولید و سلامت هم ندارد.
وی اظهار داشت: در چنین شرایطی چرا دولت تعهدات جدید ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت نباید به مردم قولها و وعده‌هایی از جمله بهبود سلامت و تولید بدهد در حالی که منابع لازم را ندارد، بهتر است دولت با مردم شفاف سخن بگوید.
جعفرزاده گفت: نکته دیگر این است که مبنای محاسبه دولت کسب درآمد ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است. در حالی که به‌اعتقاد من درآمد دولت حاصل از هدفمندی یارانه‌ها حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بیشتر نیست./تسنیم

About

Check Also

فرماندار لنگرود در جلسه مدیریت پسماند شهرستان: فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و همراهی مردم در امر مدیریت پسماند وکاهش تولید زباله امری حیاتی است

فرماندار لنگرود در جلسه مدیریت پسماند شهرستان: فرهنگ‌سازی، آگاه سازی و همراهی مردم در امر …