چاپ مطلب چاپ مطلب

عکس: شغل جدید احمدی نژاد سوژه شد! / واکنش جالب “لاریجانی” پس از شنیدن واژه مجعول “خلیج عرب!” / حداقل دستمزد کارگران سال اینده چند درصد افزایش می‌یابد؟ / برای اولین بار؛حضور مترجم زن در دیدار رهبرانقلاب با مقامات خارجی / علی‌حسینی: رضازاده را نمی بخشم / تصاویری که اشک را از چشمانتان جاری می سازد / هدیه «ویکتور اوربان» به روحانی +عکس

همای گیلان: عکس: شغل جدید احمدی نژاد سوژه شد!
بهمن شریف زاده روحانی نزدیک به احمدی نژاد گفت: مطالعه تنها فعالیتی نیست که رییس دولت نهم و دهم امروزه پیش گرفته و احمدی نژاد در کنار این کار به بررسی و کشف ترفندهای نفوذ استکبار مشغول است و می توان گفت نشان دادن تاکتیهای استکبار جهانی را پیش گرفته اند.

 بهمن شریف زاده روحانی نزدیک به احمدی نژاد گفت: مطالعه تنها فعالیتی نیست که رییس دولت نهم و دهم امروزه پیش گرفته و احمدی نژاد در کنار این کار به بررسی و کشف ترفندهای نفوذ استکبار مشغول است و می توان گفت نشان دادن تاکتیهای استکبار جهانی را پیش گرفته اند.

روزنامه آفتاب یزد با انتشار تصویری از محمود احمدی نژاد در صفحه نخست خود به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: «احمدی نژاد کاشف می شود».

عکس: شغل جدید احمدی نژاد سوژه شد!

واکنش جالب “لاریجانی” پس از شنیدن واژه مجعول “خلیج عرب!”

علی لاریجانی در نشست خبری خود به مناسبت روز مجلس در پاسخ به خبرنگار تلویزیون الکویت که گفت اخیرا پس از توافق یا برجام جمهوری اسلامی ایران برای تقویت در روابط با کشورهای غربی یک حرکتی داشته یا در حال حرکت به سوی تقویت در روابط با غرب بوده آیا این سیاست برای تقویت روابط با کشورهای همسایه از جمله کشورهای خلیج عرب خواهد بود گفت که البته خلیج عرب نه خلیج فارس. منظورتان این بود.

خبرنگار تلویزیون الکویت پس از شنیدن این پاسخ سوال خود را اصلاح کرد و گفت: درست است خلیج فارس نه عرب.

حداقل دستمزد کارگران سال اینده چند درصد افزایش می‌یابد؟

اعتماد نوشت:دستمزد کارگران براساس محاسبات کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران پیرامون هزینه‌های زندگی یک خانواده چهار نفره باید رقمی بالغ بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شود.

نگاه میلیون‌ها کارگر و خانواده‌شان به مذاکرات سه جانبه‌ای که به زودی برای تعیین دستمزد سال ۹۵ آغاز می‌شود، دوخته شده است؛ مذاکراتی که با حضور سه نماینده کارگری، سه نماینده کارفرمایی و دستکم سه نماینده دولت انجام می‌شود. در حالی که نمایندگان رسمی کارگران می‌گویند هزینه سبد معیشت خانوار بالغ بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، نمایندگان کارفرمایان بر تعیین دستمزد براساس نرخ تورم تاکید دارند. در این بین نمایندگان مستقل کارگری پیش‌بینی می‌کنند دستمزد در سال آینده حداکثر ۱۲درصد افزایش پیدا کند.

حداقل هزینه چهارنفر؛ سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
حسین حبیبی، دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: دستمزد کارگران براساس محاسبات کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران پیرامون هزینه‌های زندگی یک خانواده چهار نفره باید رقمی بالغ بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شود.

این فعال کارگری تصریح کرد: اگر در این محاسبات هزینه‌های زندگی براساس نرخ دولتی محاسبه شوند، رقم سه میلیون تومان به دست می‌آید، اما نمایندگان کارگران در مذاکرات مزدی پیش‌رو در خوشبینانه‌ترین حالت نیز به این ارقام نزدیک نمی‌شوند، چراکه تعیین مزد به قدرت مانور و چانه‌زنی آنها در شورای عالی کار وابسته است. او ادامه داد: دولت با افزایش دستمزد بیش‌ از نرخ تورم موافقت نمی‌کند، بلکه قصد دارد دستمزد سال ۹۵ را کمتر از این درصد افزایش دهد.

این در حالی است که ماده ۴۱ قانون کار صراحت دارد دستمزد کارگران هر ساله متناسب با نرخ رسمی تورم و هزینه‌ سبد معیشت یک خانواده چهار نفره تعیین شود. حبیبی افزود: دولت تورم آبان ماه را ١۴/٣درصد اعلام کرده است، اما به لحاظ منطقی در پیشرفته‌ترین کشور‌ها نیز تورم در عرض دو سال از بیش از ۴۰درصد به این رقم کاهش پیدا نمی‌کند تا بعدهم در پایان سال آن‌طور که سخنگوی دولت وعده داده است، تک نرخی شود. شاید دولت قصد دارد نرخ تورم را به صورت دستوری کاهش دهد تا در زمینه چانه‌زنی بر سر تعیین مزد توفیقاتی را به دست آورد.

نرخ تورم، شایدکمی بالاتر
اما عبدالله وطن پرور، عضو اتاق بازرگانی و نماینده سابق کارفرمایان در سازمان جهانی کار درباره برنامه کارفرمایان برای تعیین دستمزد سال آتی گفت: با روال ثابت سال‌های پیش، بعید است شورای عالی کار از عرفی که جا افتاده است، عدول کند. نرخ دستمزد با بالانس در نهایت یکی دو درصدی مطابق نرخ تورم افزایش پیدا می‌کند، پس در ‌‌‌‌نهایت دستمزد سال آینده کارگران به نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی وابسته است.

بانک مرکزی در حال حاضر نرخ تورم را ۱۳ الی ۱۴ درصد اعلام کرده است که این رقم در ماه‌های منتهی به سال جاری کمتر هم می‌شود. او ادامه داد: نگاه کارفرمایان و دولت در مذاکرات مزدی پیش‌رو همسو است، ‌چراکه دولت خود بزرگ‌ترین کارفرماست و از عوامل اصلی پایین ماندن دستمزد‌ها در برابر هزینه‌های زندگی است. البته کارگران حق دارند به میزان دستمزد فعلی معترض باشند، چرا که حتی اگر دستمزد در سال آتی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، دریافتی آنها بازهم به یک میلیون تومان نمی‌رسد و با این درآمد چگونه می‌توان در شرایط فعلی اقتصادی زندگی کرد. این فعال کارفرمایی بیان کرد: متاسفانه دولت‌ها در ایران راه را گم کرده‌اند و نمایندگان رسمی کارگران و کارفرمایان نیز از این سیاست‌ها نه حمایت که تبعیت می‌کنند و تبعیت از سیاست‌های نادرست اشتباه است.
حداکثر ۱۲درصد
پروین محمدی، ‌فعال مستقل کارگری با پیش‌بینی حداکثر ۱۲ درصدی دستمزد کارگران در سال ۹۵ گفت: کلیت مثلث سه جانبه‌گرایی شورای عالی کار بازی‌ای بیش نیست، چراکه طرف کارفرمایی در بهترین حالت نماینده ۲۵درصد سرمایه موجود در کشور است و ۷۵ درصد باقی در اختیار دولت است. بنابراین دولت به عنوان صاحب ۷۵ درصد سرمایه کشور در شورای عالی کار حضور پیدا می‌کند و خود کارفرمای بزرگ است و امسال نیز مانند سال‌های گذشته نمایندگان کارفرمایان پشت نمایندگان دولت پنهان می‌شوند.

او ادامه داد: نمایندگان کارگری در شورای عالی کار هرگز مقاومت جدی‌ای در برابر دولت و کارفرمایان نکرده‌اند. این به آن دلیل است که در ایران تشکل‌ مستقل کارگری نداریم و نمایندگان کارگری شورای عالی کار به دلیل آنکه از حمایت بدنه کارگری برخوردار نیستند، توان چانه‌زنی در این باره را ندارند.

محمدی تصریح کرد: هر سال بیش از پیش وضعیت بحرانی معیشت میلیون‌ها انسان مزدبگیر مشخص می‌شود. دولت اگر از سر دلسوزی به جامعه نگاه کند، دستمزد را به اندازه‌ای تعیین می‌کند که قدرت خرید کارگران افزایش پیدا کند و بازار از رکود فعلی بیرون بیاید. اگر می‌بینید تولیدات کارخانه‌ها روی هم انبار می‌شود و سایر خرده بازار‌ها هم رونق ندارند، این موضوع اتفاقی نیست، بلکه ریشه‌هایش به کاهش بی‌سابقه قدرت خرید طبقات مزدبگیر بر می‌گردد.

این فعال کارگری مستقل در پایان گفت: با توجه به بودجه‌ای که دولت آماده کرده است و افزایش ١٠درصدی حقوق کارمندان دولت و از سویی تعیین ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، در عمل با برابری افزایش دستمزد و مالیات بر ارزش افزوده، ‌در سال آینده افزایش مزد نداریم. تورم پایین فعلی نشانه اقتصاد متعادل نیست، بلکه نشانه بیمار بودن اقتصاد است. من گمان نمی‌کنم دولت با توجه به بودجه اعلامی، دستمزد سال آتی را بیش از ۱۲ درصد افزایش دهد.

برای اولین بار؛حضور مترجم زن در دیدار رهبرانقلاب با مقامات خارجی

برای نخستین بار در عکسی که سایت رسمی رهبرمعظم انقلاب از دیدار ایشان با نخست وزیر وزیر مجارستان منتشر کرده است،یک خانم به عنوان مترجم حضور دارد.

این خانم با پوشش مانتو و روسری در این دیدار حضور دارد.

زبان مجاری پرگویشورترین زبان غیر هندواروپایی در قاره اروپا است.زبان مجاری از خانواده فین‌واوگری است که از کوه‌های اورال سرچشمه می‌گیرند و مجاری با زبان‌های فنلاندی و استونیایی خویشاوند است.

مجارستان در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ تبدیل به جمهوری پارلمانی دموکراتیک شد و امروزه به عنوان یک کشور توسعه‌یافته شناخته می‌شود. مجارستان از کشورهای توریستی است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۰.۲ میلیون گردشگر را به خود جلب کرد.

مجارستان، از کشورهای سابق کمونیستی شرق اروپا، همراه با شمار دیگری از کشورهای کمونیستی سابق و همچنین قبرس و جزیره مالت در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته شد.

hiip://media.isna.ir/content/1448957792086_ISNA-14.jpg/4

علی‌حسینی: رضازاده را نمی بخشم

پس از اینکه رکورد حسین رضازاده توسط لوچف روس شکسته شد، دیروز بسیاری به یاد سعید علی حسینی افتادند، استعداد ناب و بی همتایی که هنوز در ابتدای راه بود اما می توانست رکورد استادش را به راحتی بزند. نکته عجیب هم این است که در شبکه های اجتماعی بسیاری از اینکه رکورد رضازاده شکسته شده خوشحال بودند. این ماجرا به بررسی های بیشتری هم نیاز داد.

هر چند شاید سعید علی‌حسینی را این روزها دیگر کسی به خاطر نیاورد اما وزنه‌بردارو ستاره سابق تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان ایران که هنوز هم رکورددار وزنه‌برداری دسته سنگین‌وزن در رده جوانان دنیاست، کسی بود که می توانست رکورد رضازاده را بکشند و یا حفظ کند که این رکورد در اختیار یک ایرانی بماند.

علی‌حسینی: هیچ وقت رضازاده را نمی بخشم

هر ۶ رکورد یک‌ضرب، دوضرب و مجموع جوانان و بزرگسالان جهان در این دسته متعلق به ایرانی‌ها بود اما علی‌حسینی با ۲۰۶، ۲۴۵ و ۴۵۱ کیلوگرم همچنان رکورددار جوانان جهان است و بهداد سلیمی با ۲۱۴ رکورددار یک‌ضرب، حسین رضازاده با ۲۶۳ و ۴۷۲ کیلوگرم رکورددار دوضرب و مجموع مسابقات جهانی بود که لوچف این رکورد را شکست.سایت برنامه نود با علی‌حسینی تماس گرفت. زیاد حال نداشت و خوشحال هم نبود اما گفت: «هنوز هم باورم نمی‌شود که از وزنه‌برداری محروم شده‌ام. این روزها باید دوران اوج و طلایی من می‌بود اما رضازاده خرابش کرد. رضازاده برخلاف گفته‌هایش هیچ‌گاه دوست نداشت رکوردهایش شکسته شود.»

علی حسینی که ناراحت بود ادامه داد:« رضازاده زورش به من رسید، اما فکر اینجایش را نمی‌کرد که یک روس بیاید و رکوردهایش را بشکند. حالا دیگر او از لیست رکوردداران خارج شده اما نام من همچنان میان رکوردداران باقی مانده است. هیچ‌گاه نمی‌توانم او را ببخشم و هیچ وقت هم او را نمی بخشم. او اگر می‌خواست می‌توانست مانع محرومیت مادام‌العمر من بشود. من هیچ‌گاه به دنبال دوپینگ نبودم و در یک سیستم از قبل مشخص شده با این مشکل روبه‌رو شدم. آینده من را خراب کردند.

وی که نمی خواست بیشتر از این صحبت کند درحالی که بغض داشت گفت:« امیدوارم بهداد سلیمی برای المپیک با آمادگی برگردد و بازهم رکوردها را برای ایران ثبت کند.»

تصاویری که اشک را از چشمانتان جاری می سازد

هجوم نیرو های غربی و مخصوصا گروهک تروریستی داعش به کشور های مسلمان منطقه و کشتار در آن مناطق، باعث آواره شدن افراد بسیاری شده است.

در این بین کودکان اصلی‌ترین قربانیان این جنگ نیابتی هستند و تعداد بسیار زیادی از آوارگان سوریه را کودکان تشکیل می دهند. کودکانی که هیچ نقشی در این جنگ ندارند و تنها گناهشان این است که در کشوری زندگی می کنند که گروه های تروریستی در آن جا فعالیت دارند. بعد از شروع جنگ در سوریه مردم غیر نظامی شروع به مهاجرت به کشور های غربی کرده اند که در این مسیر سختی ها و دشواری های بسیاری را تحمل می کنند. یک عکاس سوئدی گوشه بسیار کوچکی از رنجی که کودکان در این بین تحمل می کنند را به تصویر کشیده است.
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر
کودکان آواره شده سوریه + تصویر

کودکان آواره شده سوریه + تصویر

هدیه «ویکتور اوربان» به روحانی +عکس

ویکتور اوربان نخست‌وزیر مجارستان در دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان هدیه‌ای ویژه‌ای را به وی تقدیم کرد.

وی نقشه‌ای از ایران که متعلق به سال ۱۸۴۰ میلادی (حدود ۱۷۵ سال پیش) و از مجموعه نقشه‌‎ها و اسناد ملی آن کشور محسوب می‌شده را به حجت‌الاسلام حسن روحانی هدیه داد.

اگر در نقشه دقت کنید نکات فراوان و قابل توجهی یافت می‌کنید، یکی وسعت سرزمینی ایران در آن زمان است که سیر تطور جغرافیا و نام برخی کشورهای همسایه را نیز بازگو می‌کند.

هدیه نخست‌ وزیر مجارستان به روحانی +عکس

همچنین دریای کاسپین در شمال و خلیج همیشه فارس در جنوب به همین نام‌ها ثبت شده و جلوه‌گری می‌کند. کل نقشه نیز به نام persia ثبت شده است.

در خاک کشورمان، برجستگی برخی مناطق و شهرها هم جالب است. از جمله اینکه گویا تهران روستایی بوده و ری؛ شهری مهم و حتما مرکز مقتدری در سیاست و کشاورزی و اقتصاد بوده است./ تابناک

About سردبیر

Check Also

نظرعلی علیزاده:ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود

ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود سردار نظر علی علیزاده نامزد دوازدهمین دوره …