چاپ مطلب چاپ مطلب

غرق شدن ۱۱۵ نفر در دو ماه نخست امسال

همای گیلان:در دو ماهه نخست امسال ۱۱۵ نفر بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیات غرق‌شدگی ۱۴۶ نفر بود، ۲۱.۲ درصد کاهش یافته است.
بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، طی ۲ ماه نخست امسال ۱۱۵ نفر به علت غرق شدن جان خود را از دست داده‌اند. از کل موارد غرق‌شدگی در دو ماهه ابتدایی امسال ۱۰۲ نفر مرد و ۱۳ نفر زن بودند. همچنین از این تعداد ۵۲ نفر در فروردین و ۶۳ نفر در اردیبهشت بر اثر غرق‌شدگی جان باخته‌اند.downloadبر اساس این گزارش در این مدت استان‌های خوزستان با ۳۰، مازندران و کرمان هر کدام با ۷ و گیلان، اصفهان و فارس هر کدام با ۶ فوتی بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق شدگی را داشته‌اند. این در حالی است که آمار تلفات غرق‌شدگی در استان‌های دیگر کمتر از پنج نفر بوده‌ است. استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان و قم نیز در دو ماهه نخست امسال هیچ گزارشی از مرگ بر اثر غرق شدگی نداشته‌اند.

از کل موارد غرق‌شدگی در دو ماهه نخست امسال، نه نفر در محدوده خارج طرح،‌ ۳۵ نفر در رودخانه‌ها، ۱۵ نفر در دریاچه‌های مصنوعی و سد، چهار نفر در دریاچه طبیعی، ۱۵ نفر در استخر، ۱۳ نفر در کانال آب، ۴ نفر در چاه و ۲۰ نفر در سایر مکان‌ها جان باخته‌اند.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …