چاپ مطلب چاپ مطلب

فرماندار : رودسر مقام دوم چای گیلان را داراست / برای کیفیت سازی و ارتقا چای باید وارد فاز تحقیقاتی و پژوهشی شویم

فرهنگ سازی بهینه در خصوص مصرف چای ایرانی در سطح جامعه امری ضروری است و باید در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشیم .

همای گیلان، به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ علی وارسته بهدانی در این دیدار یکی از ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان رودسر را در زمینه چای عنوان نمود و گفت : باید تلاش کنیم با حمایت همه جانبه از چایکاران رغبت آنان را برای ورود به صنعت چای و چایکاری افزایش دهیم .
?وی بر ضرورت فرهنگ سازی بهینه در خصوص مصرف چای ایرانی تاکید کرد و افزود : این خود مشوق خوبی برای حمایت بیشتر از چای و چایکاران است و همه باید در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند .
?وارسته در ادامه از ادارات سطح شهرستان خواست موضوع استفاده از چای داخلی را جدی بگیرند و از مصرف چای خارجی پرهیز نمایند .
?فرماندار رودسر با اشاره به اینکه شعار سال با نام حمایت از کالای ایرانی مزین شده است اظهار داشت : این نامگذاری صرفا به این عنوان نیست که باید از کالای ایرانی حمایت کنیم بلکه ابتدا باید برای این امر بسترسازی نمود و آن ارتقا سطح کیفی محصولات ایرانی است و پس از آن می توانیم به حمایت از کالاهای ایرانی در سطح بین الملل بپردازیم
?وارسته بهدانی همچنین در این زمینه افزود : خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم و در امتداد آن دولت دوازدهم مطالبات چایکاران بصورت کامل واریز شده و اکنون در این خصوص مشکلی وجود ندارد .
?وی ادامه داد : چای ۱۱۰ درصد ذائقه مردم شده است و نشان می دهد اگر بتوانیم اهتمام ویژه ای نسبت به این محصول داشته باشیم می توانیم اشتغالزایی خوبی از آن ایجاد نماییم .
?وارسته با اشاره به اینکه برای شناساندن چای رودسر به سراسر ایران برنامه های متنوعی داریم عنوان کرد : برگزاری جشنواره ها و حتی تورهای دانشجویی و کارگاه های مختلف کیفی سازی و تجاری سازی از جمله اولویت های ما برای معرفی چای شهرستان رودسر است .
?فرماندار رودسر همچنین با اشاره به کشاورزخیز بودن شهرستان رودسر گفت : جوانان این منطقه می توانند با حفظ این بستر لازم و گذراندن تحصیلات دانشگاهی در همین رشته ارزشمند و حتی اقتصادی به رشد و جایگاه کشاورزی بصورت علمی و تخصصی تقویت ببخشند .
?وی اظهار داشت : با ارائه رشته های تخصصی کشاورزی با گرایش های مختلف به تناسب نیاز منطقه در دانشگاهها می توان شرایط تحصیل بصورت تخصصی را برای جوانان این منطقه فراهم کرد.
?۰در ادامه این دیدار رئیس سازمان چای کشور با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی بر ضرورت افزایش رغبت و تشویق مردم برای مصرف و خرید چای داخلی تاکید نمود و گفت : در سال های اخیر میل و گرایش مردم به مصرف چای داخلی به نحو قابل قبولی افزایش یافته است .
?وی از اهتمام ویژه دولت نسبت به پرداخت حق و حقوق چایکاران یاد کرد و افزود : با وجود دولت تدبیر و امید میزان درآمد چای در سال های اخیر از دو رقمی به سه رقمی ارتقا یافته است و با تبلیغات وسیعی که در زمینه گسترش چای صورت گرفت صرفا کارخانه جات بصورت تک محصولی فعالیت نمیکنند بلکه در بخش های ترکیبی ؛ دمنوش های گیاهی بصورت تلفیقی با چای و همچنین چای سفید و سبز و مواردی از این قبیل فعالیت می کنند که سود کارخانه دار را افزایش و زمینه حضور کارگران را بیشتر خواهد کرد
?روزبهان تاکید کرد: به تمام ادارات و هر برنامه تلویزیونی که می روم تاکید به استفاده از چای ایرانی دارم و امسال مصمم هستم با تجه به شعار سال هم در بخش کیفی سازی و هم در شناسایی چای ایرانی به مردم بیش از پیش تلاش نماییم تا بتوانیم هم کشاورز و هم جوانان را برای جذب در این بازار کار تشویق و راصی نگاه داریم
?وی احیای باغات چای و اعطای وام های به زراعی را از جمله اقدامات مهم دولت در راستای تشویق و ترغیب چایکاران برای تولید چای ذکر نمود و ابراز امیدواری کرد این وضعیت در سال جاری استمرار یابد
?ریاست سازمان چای کشور در پایان از انتخاب دکتر وارسته بعنوان فرماندار رودسر تشکر کرد و گفت : اگر فرمانداران در سطوح علمی و با پشتکار در ارتقا بحث چای ورود کنند یقینا به نتایج مثبت خواهیم رسید و شهرستان رودسر با وجود دکتر وارسته و با توجه به سطح علمی و تجربه چندین ساله شان می توانند چای رودسر را به جایگاه واقعی اش برسانند

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

 مشمولان خدمت تیرماه سال ۱۴۰۳ فراخوانده شدند

مشمولان خدمت تیرماه سال ۱۴۰۳ فراخوانده شدند   🔹سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای …

One comment

 1. جناب وارسته عزیز …
  مطمنا حضور بالاترین مقام دولت در شهری مثل رودسر وبا شعارهایی که در این مدت داده اید باید رودسر گلستان باشد اما مشکل کجاست جناب وارسته که با تمام دستورات شما فقط در حد چند دستور می ماند و مدیری هم برایش تره خرد نمیکند و نامه در لابلای روزمرگی گم میشوند و شما هم بعد چند سال مدیریتتان به همه حرفهای قشنگ و آمارهای امثال آقای روزبهان که کمتر به واقعیت نزدیکه تو رسانه ها هو میکنین که بله من در فکر همه چیز هستم !!!
  آقای روزبهان اگر دلش برای چایکار میسوخت و طرحی برای برون رفت از این مشکلات داشت و کارخانه دار به دستورش اعتنا میکرد ، چایکار ۲۸بدبخت اسفند مانده بدهی خودش رو بعد هشت ماه نه با پرداخت کارخانه دار بلکه با استقراض رئیس سازمان از دولت و صندوق توانست با اون تصفیه کند ؟!
  جناب وارسته شما که حرف از تحقیق در چای می زنید آیا از سازمانی دولتی در این زمینه خبر دارید که چه کاری انجام می دهد ؟! واصلا حضور وجودش تا حالا بدرد چایکار وگیلان خورده با این همه هزینه های گزافش؟!
  همین آقای روزبهان که حرفهاش اونقدر قشنگه که هرکس ندونه فکر میکنه صنعت چای گلستانه اصلا اعتقادی به تحقیقات در چای داره ؟! و اگه داره نه براساس آمار من در آوردی !!!!چه کاری برای گسترش ترویج و تحقیقات انجام شده در زمینه چای برای دسترسی راحت تر چایکار انجام داده !!!
  به یک نمونه اش با سند اشاره کنه تمام حرفهاشون رو دیگران چشم بسته قبول میکنن.
  شما به رئیس سازمانی دارین توصیه میکنین که تحقیقات در چای امر مهمیست که اصلا اعتقادی به تحقیقات در زمینه چای ندارد و خودش را سرآمد تفکر و فکر والا میدونه !!!