چاپ مطلب چاپ مطلب

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه: پدافند علمی است پویا و ارتباط تنگاتنگی با امنیت ملی کشور دارد

روز گذشته جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان آستانه اشرفیه به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کمیته های آن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
همای گیلان، به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ؛ مهندس حیدری در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات کلیه اعضای شورای پدافندغیرعامل در زمینه فعالیت های انجام گرفته در حوزه های مختلف پدافندغیرعامل در شهرستان اظهار داشت: پدافند علمی است پویا و ارتباط تنگاتنگی با امنیت ملی کشور دارد.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل فقط منحصر به فضاهای فیزیکی نیست تصریح کرد: هرموضوعی که سبب شود اقدامات دشمن موثرواقع شود ضعف در پدافند غیرعامل و هر عاملی که کمک کنند تا آمادگی در برابر ترفندهای دشمن و حوادث طبیعی بیشتر شود موفقیت پدافند غیر عامل یک جامعه به شمار می آید.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه ادامه داد: تمامی بخش ها و دستگاه ها موظفند فعالانه در زمینه پدافند غیرعامل وارد عمل شوند و حضور بیشتری در این زمینه داشته باشند چرا که پدافند غیرعامل امری ضروری و مهم در ایجاد فضای آرام برای مردم است .
حیدری افزود: در موضوع زیرساخت‌ها به حداقل رساندن خسارت در مواقع بحرانی نگاه مثبتی قلمداد می‌شود، حتی در واحدهای صنعتی نیز این موضوع می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.
رییس شورای پدافند غیرعامل شهرستان در پایان تاکید کرد: هدف از پدافند غیرعامل حفاظت از جان و مال مردم، تاسیسات، زیر ساخت ها، منابع اقتصادی و سرمایه فرهنگی و سیاسی است که منجر به ارتقای پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی دشمن می شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

افتتاح راه آهن رشت – کاسپین عقب افتاد

افتتاح راه آهن رشت – کاسپین عقب افتاد طبق اعلام وزارت راه قرار بود امروز …