چاپ مطلب چاپ مطلب

نماینده مردم آستانه در جلسه شورای اداری :  قیمت نفتی که در اختیار روستاییان قرار میگیرد از قیمت جهانی بیشتر است

اختصاصی همای گیلان:جلسه شورای اداری بخش کیاشهر صبح امروز در سالن دکتر حسابی این بخش برگزار گردید.
mail.google
در این مراسم قربانی نماینده مردم آستانه در مجلس ، اسماعیلیان فرماندار آستانه ، کحالی معاون فرماندار ،  خوشحال بخشدار کیاشهر ،  اعضای شورای تامین و اداری آستانه ، دهیاران و شوراهای اسلامی بخش کیاشهر نیز حضور داشتند.
در ابتدای این نشست خوشحال بخشدار و حجت السلام کریمی امام جمعه بخش کیاشهر به ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده در مسیر توسعه بندر کیاشهر و بیان مشکلات مردم این منطقه پرداختند.
در ادامه قربانی نماینده مردم آستانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه به موقع بودجه سال ۹۴ از سوی دولت به مجلس گفت: دولت در بودجه عمرانی امسال با کسری ۲۳ هزار میلیاردی مواجه است و نمایندگان در حال بررسی هستند تا بودجه سال ۹۴ را بر پایه اقتصادد مقاومتی تنظیم نمایند.
قربانی به کاهش  شدید ارزش نفت در چند ماه اخیر اشاره کرد و افزود : ارزش امروز نفت در بازار جهانی را می توان با یک لیتر آب  مقایسه کرد.
 وی عنوان کرد : قیمت نفتی که در اختیار روستاییان قرار میگیرد بیشتر از فروش نفت در بازارهای جهانی می باشد.
نماینده مردم آستانه محیط زیست را  محیط ایست نامید که با سیاست های خود مانع ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان و شهرستان شده است.
قربانی دهیاران و شوراها را خط مقدم حکومت در بین مردم دانست و اضافه کرد : دهیاران و شوراها در روستاها می توانند با حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران موجبات تحول در روستا را فراهم کنند.
وی افرادی را که مانع تحول بندر کیاشهر و گسترش منطقه آزاد از انزلی به کیاشهر می شوند را منفعت طلب سیاسی دانست که به دنبال رانت سیاسی هستند.
این نماینده مجلس به طرح سوالی که از رئیس جمهور در صحن مجلس مطرح کرد اشاره و افزود : چگونه می شود در کشور یک بخش خصوصی ۹۹ هزار میلیارد تومان سهام به مردم بفروشد اما دولت حتی از فروختن ۶۰ هزار میلیارد سهام به مردم عاجز باشد.
قربانی درادامه از عقد قراردادی با وزارت راه خبر داد که به موجب آن حدود ۸۰ کیلومتر از راه های روستایی آسفالت شود.
وی همچنین از نداشتن آب آشامیدنی در ۱۱ روستا ابراز شرمندگی کرد و اضافه کرد : برای اولین بار توانستیم بخش خصوصی را در زمینه آب رسانی به روستاها وارد کار کنیم که امیدواریم در دهه فجر کلنگ این طرح زده شود و این سرمایه گذار  متعهد شد تا ۱۰ ماه آینده تمامی روستاهای محروم از آب آشامیدنی از این نعمت بهره مند شوند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت :  یکی  از  دغدغه های مجلس امر گاز رسانی به تمام روستاهای کشور است.
وی ادامه داد: با سرمایه گذاری بخش خصوصی عملیات گاز رسانی به روستاهای آستانه شروع شده است.
قربانی از شروع گاز رسانی به ۹ روستا خبر داد و افزود : در تلاش هستیم تا پایان سال ۹۴ تمام روستاهای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شوند.
نماینده مجلس در انتها حضور کحالی را به عنوان معاون فرماندار در آستانه برای این شهرستان مفید دانست  و باتوجه به فعالیت های عمرانی کحالی از شهرداران آستانه و کیاشهر خواست از تجربیات وی استفاده کنند.
 اسماعیلیان فرماندار آستانه هم در این نشست ضمن معرفی رضا کحالی به عنوان معاون خود ، وی را مشاوری امین دانست و از دهیاران و شوارهای شهرستان خواست تا از قابلیت های او استفاده کنند.
اسماعیلیان افزود : همراهی ، هم دلی و هم سویی بین خدمتگزاران نظام ، می تواند موجب پیشرفت و توسعه کشور و شهرستان شود.
وی همچنین به اختلاف دیدگاه اندکی که در بین مسئولین شهرستان وجود دارد اشاره کرد و اضافه کرد : با توجهبه این اختلافات ، نوعی نگاه فرهنگی وجود دارد و باید از ظرفیت بالای مدیران این شهرستان به درستی استفاده کرد.
فرماندار آستانه همچنین به محدودیت های که دولت در زمینه  عمرانی دارد اشاره کرد و گفت : باید با توجه به نیازهای هر بخش ظرفیت هایی ایجاد کنیم و در توسعه شهرستان قدم برداریم.
خبرنگار-علیرضا هاتف
mail.google

About سردبیر ارشد

Check Also

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی روز سه شنبه طی مراسمی در اتاق بازرگانی گیلان تجلیل شدند

۵۱ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی گیلان به مناسبت روز جهانی صنایع سنتی و دستی …