چاپ مطلب چاپ مطلب

قربانی نماینده آستانه خبرداد: ۱۱ روستای آستانه‌اشرفیه از آب شرب برخودار نیستند

همای گیلان:محمدحسین قربانی، با اشاره به اینکه پروژه‌های سال جدید براساس بودجه ۹۳ طراحی می‌شود، اظهار کرد: در سال ۹۳ بودجه عمرانی به صورت عملیاتی در اختیار دستگاه‌ها قرار نگرفته است.وی با اشاره به اختصاص ۱۰میلیارد تومان به حوزه عمرانی شهرستانه آستانه‌اشرفیه، افزود: این اعتبار در زمینه توسعه روستایی در حوزه آب شرب و جاده‌های و طرح هادی روستایی برنامه‌ریزی شده است.

ghorbani-85x85

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار بی‌نظیری در حوزه عمرانی آستانه‌اشرفیه برنامه‌ریزی شده است،گفت: تحقق این برنامه‌ها سربلندی برای نظام جمهوری اسلامی و رضایتمندی مردم را به دنبال دارد.۱۱ روستای آستانه‌اشرفیه از آب شرب برخودار نیستند.

قربانی با اشاره به اینکه ۱۱ روستای آستانه‌اشرفیه از آب شرب برخودار نیستند، خاطرنشان کرد:با توجه با تخصیص اعتبار به  پروژه‌ها این ۱۱ روستا از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه شریان‌های اصلی روستایی آستانه‌اشرفیه آسفالت‌اش به ۳۵ سال پیش و اوایل انقلاب بر می‌گردد، افزود: دو میلیارد تومان اعتبار در حوزه راهداری اختصاص یافته است تا تردد برای مردم راحت‌تر شود.اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح هادی در آستانه‌اشرفیهنماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی، شاخص برخورداری روستاهای آستانه اشرفیه از طرح هادی را پایین عنوان کرد و گفت: یک میلیارد تومان اعتبار برای این امر اختصاص یافته است.

قربانی با تاکید بر اینکه این مبلغ اعتبار کافی نیست، تاکید کرد: دستگاه‌های مربوط با این تدبیر که دو برابر مبلغ را خودشان هزینه کنند این پروژه‌ها را به پیش می‌برند.

وی با اشاره به تحول در ساختار و ارائه خدمات بهتر در شهرستان، افزود: بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه که در سال ۶۰ ساخته شد تقریبا تا سال ۹۲ هیچ حرکتی برای توسعه آن انجام نشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولاتی که در سال گذشته در این بیمارستان روی داد، اظهار کرد: اورژانس و CCU این بیمارستان کم‌نظیر شده است.

قربانی با اشاره به بخش‌های تخصصی و جراحی این بیمارستان، تصریح کرد: با راه اندازی بخش ICU این بیمارستان شرایط مطلوب‌تری دارد.۱٫۵میلیارد تومان اعتبار برای راه‌اندازی بخش ICU بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیهوی با بیان اینکه در مجموع نزدیک به چهار میلیارد در سال گذشته برای این بیمارستان هزینه شد، افزود: برای راه‌اندازی بخش ICU بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه یک و نیم میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف برقی که در شهرستان وجود داشت، گفت: با تغییر و تحول در حوزه برق با بودجه بالغ بر دو میلیارد تومان ضعف برق شهرستان مرتفع شد.قربانی با اشاره به تامین آب ۲۳ هزار هکتار شالیزارهای آستانه اشرفیه، افزود: با مدیریت توزیع آب توانستیم نسبتا آب خوبی را به مزارع شهرستان برسانیم./تسنیم

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …