چاپ مطلب چاپ مطلب

لاهوتی: واردات دو میلیون تن برنج در سال جاری نیترات آب شرب گیلان بالاتر از حد مجاز است

همای گیلان:مهرداد بائوج لاهوتی ، با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی استان گیلان‌گفت: کشاورزی استان اقتصادی نیست و به علت واردات محصولات کشاورزی زمین در حال تغییر کاربری هستند که ادامه این روند موجب آسیب جدی را به کل کشور وارد می کند.

DSCN1303

نماینده مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:یکی از مشکلات کنونی گیلان عدم مدیریت و سرمایه گذاری در بخش صنعت است که به علت افزایش نرخ ارز بویژه دلار سرمایه گذاری در استان را دچار مشکل کرده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات احداث راه آهن گیلان گفت:با وجود این که این راه آهن می تواند نقش موثری در توسعه کشور داشته باشد به کندی پیش می رود .

لاهوتی بیان کرد:استان گیلان سالانه هزار میلی متر بارش دارد اما با این وجود متاسفانه بخش کشاورزی و روستاها با کمبود آب روبرو هستند که این موضوع خوشایند نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به مشکلات بخش بهداشت استان گیلان گفت: سرطان در کشور رتبه سوم مرگ و میر را به خود اختصاص داده و در استان گیلان رتبه دوم دارد که باید این موضوع ریشه یابی و حل شود.

لاهوتی گفت: نیترات آب شرب گیلان بالاتر از حد مجاز است بر این اساس باید این موضوع بررسی شود تا سلامتی مردم که از این آب استفاده می کنند به خطر نیفتد.

وی با اشاره به واردات بی رویه برنج در هنگام برداشت در داخل کشور تصریح کرد:عده ای که صاحبان منافع هستند و در دستگاه های دولتی نفوذ دارند از این موضوع در حال بهره برداری هستند.

عضوکمیسون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:این در حالی است که وزیر جهاد کشاورزی نمی داند تا الان دو میلیون تن وارد شده است که همه بر اساس منافع صاحبان قدرت بوده است./خانه ملت

About

Check Also

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان: بنای واجد ارزش مدیری لنگرود باید عین به عین بازسازی شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان: بنای واجد ارزش مدیری لنگرود باید عین به عین …