چاپ مطلب چاپ مطلب

لاهیجان با غنای فرهنگی اش باید پایتخت جهان اسلام باشد


شهردار لاهیجان گفت: غنای فرهنگی لاهیجان به اندازه ای است که باید پایتختت فرهنگی جهان اسلام باشیم.
همای گیلان، به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان ، مسعود کاظمی در جشنواره کارناوال تبریز ۲۰۱۸ که در حاشیه استخر لاهیجان برگزار شد، افزود: برگزاری تبریز۲۰۱۸نشانگر برنامه محور است که این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.
وی گفت:ما تلاش میکنیم شهر لاهیجان به عنوان شهر نشاط و شادی در کنار اقتصاد محوری باشد
شهردار لاهیجان افزود: اگر مجموعه شورا و شهرداری برای اجرای تکالیف خود تلاش می کنند نشانه دغدغه محور بودن است که با برنامه ورود کرده است.
کاظمی اضافه کرد: تمام تلاش خودرا برای شادابی و نشاط و جلب رضایت مردم انجام خواهیم داد تا کارنامه ما با مشارکت و کمک مردم نمره قبولی بگیرد.
وی با ببیان اینکه جشن های فرهنگی در روزه های پنج شنبه و جمعه در شهر لاهیجان همزمان با طرح شب های روشن برگزار خواهد شد، گفت: شهر لاهیجان میزبان مهربانی ها، خوبی ها و شادی ها است.
شهردار لاهیجان افزود: غنای فرهنگی لاهیجان به اندازه ایی است که میتوان کتاب های متعددی در مورد آن نوشت.
وی خطاب به شهروندان که از این برنامه استقبال زیادی کرده بودند گفت: هر کدام از شما عزیزان افتخارات لاهیجان هستید و زمانی که خندان بودن و شادی شما را می بینم با شما عهدی می بندم فعالیت خود را چند صد برابر خواهم کرد.
سخنرانی رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اجرای برنامه های آیینی استان های آذربایجان شرقی و غربی ،موسیقی آذربایجان ،کارناوال معرفی صنایع دستی و سوغات آذربایجان اجرای گروه موسیقی دیلمون به سرپرستی محمود فرضی نژاد ،مسابقه حضوری به همراه اجرای گروه موزیک شهرداری لاهیجان و غرفه صنایع دستی گیلان به همراه پخش زنده اذان مغرب از برنامه های جشن تبریز ۲۰۱۸در شهر لاهیجان بود.
فرماندار لاهیجان ،معاون امور عمرانی و برنامه ریزی ،شهردار و اعضای شورای اسلام شهر و مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری به همرا بیش از ۲هزار نفراز شهروندان لاهیجان نظاره گر این برنامه بودند که تا نیمه شب در حشیه استخر لاهیجان برگزار شد.
لازم بذکر است این برنامه با حضور گروه کارناوال تبریز ۲۰۱۸ با مشارکت میراث فرهنگی،صنایع دستی ،فرمانداری ،شهرداری و شورا اسلامی شهر لاهیجان برگزار شد.

  

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …