چاپ مطلب چاپ مطلب

مجوزهای استخدام پیمانی برای دانشجو معلمان اعلام شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مجوزهای استخدام «پیمانی» برای دانشجو معلمان ورودی سال۹۷ از سوی سازمان امور اداری استخدامی کشور اعلام شده است.

 

به گزارش همای گیلان علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر که شامگاه گذشته روی آنتن رفت، درباره صدور حکم استخدام «پیمانی» برای دانشجو معلمان ورودی سال۹۷ اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اجرایی باید طبق مجوزهای استخدامی صادر شده از سوی سازمان امور اداری استخدامی کشور اقدام کند و نحوه بکارگیری را از این طریق دنبال می‌کند.

وی افزود: مجوزی که امسال سازمان امور اداری استخدامی برای ورودی های ۹۷ به ما داده است، طبق مواد ۲،۳،۲۰ و ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان نوع استخدام را به صورت «پیمانی» اعلام کرده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته بر اساس همان مجوز، نوع استخدام «رسمی آزمایشی» بود و امسال بر اساس همان مجوز، نوع استخدام «پیمانی» است، اظهار کرد: توجیه آنها این است که مستند به مواد۲، ۳،۲۰و ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تاکید شده که نحوه ورود و جذب و تربیت دانشجو معلمان باید چطور باشد اما به نوع استخدام اشاره نشده است و همکاران در سازمان اداری استخدامی با توجه به مسکوت گذاشتن نوع استخدام، براساس قوانین موضوعه نوع استخدام را پیمانی اعلام کرده اند.

الهیار با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش پیگیری هایی انجام داده است، بیان کرد: تاکید وزیر آموزش و پرورش به قانون بکارگیری متعهدین به خدمت وزارت آموزش و پرورش و ماده ۶ آن است که به استخدامی رسمی آزمایشی اشاره کرده است.

وی ادامه داد: مذاکرات متعددی در این زمینه صورت گرفته است اما به بهمن رسیدیم و اگر اقدام نمی کردیم دانشجومعلمان جدید نمی توانستند کدحقوقی بگیرند و صدور احکامشان به مشکل برمی‌خورد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در واقع دو دیدگاه در این زمینه وجود دارد، اظهار کرد: در واقع یک تعارض قوانین به وجود آمده است. ما احکام را صادر کردیم تا همکاران جدیدالورود کدحقوقی بگیرند. با این حال پیگیری ها کماکان از سوی آموزش و پرورش ادامه دارد و تلاش می کنیم حقی تضییع نشود.

الهیار ترکمن افزود: فعلا احکام پیمانی را صادر می کنیم و وزیر پیگیری می کند و اگر به نتیجه قطعی رسید احکام به «رسمی آزمایشی» اصلاح می‌شود.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم قبل از پایان سال مالی امسال، کار را به نتیجه برسانیم درباره ماجرای معوقات خرید خدمتی ها نیز گفت: اکنون تخصیص ها را از سازمان برنامه گرفته ایم که ۵۱ میلیارد تومان است و به علت کمبود نقدینگی کشور باقی مانده است. وزیر آموزش و پرورش با وزیر دارایی صحبت کرده و قول داده اند تا بخشی از این منابع در این هفته آزاد شود و ما در بهمن ماه و بزودی پرداختی هایی داشته باشیم.

About نسرین عشقی

Check Also

قیمت رسمی گوشت و مرغ اعلام شد

قیمت رسمی گوشت و مرغ اعلام شد 🔹سامانه تامین دام و طیور قیمت انواع گوشت …