چاپ مطلب چاپ مطلب

محسن هاشمی از باغ ۲۰ هتکاری پسته اش می گوید

همای گیلان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در بازدید از بوستان چیتگر با اشاره به حساسیت اعضای شورای شهر نسبت به تذکر فراهانی درخصوص نابودی بخشی از این بوستان گفت: ما به نمایندگی از اعضای شورای شهر تهران برای بازدید از این بوستان حاضر شدیم و باید اعلام کنم خوشبختانه از نظر ساختار و مدیریت در شهرداری منطقه ۲۲ تسلط و حساسیت کافی نسبت به موضوع حفظ درختان بوستان چیتگر وجود دارد.

او با تأکید بر اینکه باید برنامه‌های موجود برای حفظ بوستان چیتگر درست پیگیری شود، افزود: بزرگترین مشکل بوستان چیتگر آب است و حال جای تأمل است که مدیریت منطقه سالیانه ۷ میلیارد تومان بابت نگهداری از بوستان چیتگر هزینه می‌کند، اما پول ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیون تومانی سالانه آب آن را نمی‌دهد و از این رو این رقم به مرور زمان سنگین می‌شود.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه آب مایه حیات بوستان چیتگر است، گفت: اگر فرض بر لجبازی بین دستگاه‌ها باشد، باز هم باید حقآبه بوستان چیتگر پرداخت شود، از این رو با رئیس شرکت آب و فاضلاب تماس می‌گیرم تا آب این بوستان دوباره وصل شود.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: مدیریت شهری در منطقه ۲۲ باید اقساط اولیه را پرداخت کند و در بازه زمانی مشخصی در یک تفاهم مابقی بدهی خود را نیز بپردازد.

او با اشاره به اینکه در سراسر دنیا درختان به وسیله آبیاری تحت فشار انجام می‌شود، افزود: یکی از مشکلات اساسی در شهرداری تهران خلأ برنامه ریزی برای آبیاری تحت فشار فضای سبز است، زیرا آبیاری تحت فشار از پساب تصفیه شده است.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: تنها ۱۰ درصد فضای سبز تهران به شکل تحت فشار آبیاری می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی کشور وضعیت خوبی دارد، گفت: اگر بخواهیم تمام فضای سبز شهر تهران را به شکل تحت فشار آبیاری کنیم، شرکت‌های تولید کننده لوله نیز دست به کار می‌شوند و لوله مورد نیاز آن را تولید می‌کنند و من از کمیسیون محیط زیست شورای شهر می‌خواهم که موضوع آبیاری تحت فشار را در دستور کار خود قرار دهد.

او با اشاره به باغ ۲۰ هکتاری پسته خود افزود: باغ ۲۰ هکتاری پسته ما تنها به وسیله یک نفر و با استخری کوچک به شکل تحت فشار آبیاری می‌شود.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به گونه شناسی درختان تصریح کرد: در انتخاب گونه درختان برای کاشت نیز باید دقت کافی انجام شود که هم درخت سایه گستر باشد و هم از لحاظ اقلیمی و آبیاری با اقلیم ما هم‌خوانی داشته باشد.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …