چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبرداد بازنشستگی ۳۲۷۲ معلم تا ۳ سال آینده در گیلان

همای گیلان:مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه حدود سه هزار و ۲۷۲ معلم تا سه سال آینده در گیلان باز نشسته می‌شوند، گفت: این تعداد معادل ۱۰.۵۴ درصد از نیروی بازنشسته در سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ را تشکیل می‌دهد.

139212091403492692229453

وی افزود: این مهم نشان می‌دهد که آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تولید کننده نیروی انسانی خلاق، ماهر و متخصص بوده و  مورد تائید مقام معظم رهبری است و به عنوان دستگاه هزینه بر و مصرفی در کشور محسوب نمی‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای حل مشکل آموزش و پرورش و فرهنگیان، گفت: وظیفه تعلیم و تربیت آینده‌سازان بر عهده آموزش و پرورش است که در دورترین نقاط کشور و مناطق صعب‌العبورمرکز فرهنگی به نام مدرسه پرچم ایران را برافراشته است.

بازنشستگی ۳۲۷۲ معلم تا سه سال آینده در گیلان

حاجتی با بیان اینکه حدود سه هزار و ۲۷۲ معلم تا سه سال آینده در گیلان باز نشسته می‌شوند، خاطرنشان کرد: این تعداد معادل ۱۰.۵۴ درصد از نیروی بازنشسته در سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵  را تشکیل می‌دهد.

آموزش و پرورش ۳۳ منطقه فعال در شهرستان‌ها دارد

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ۳۳ منطقه فعال در شهرستان‌ها دارد، تصریح کرد: پنج سیاست اصلی توسط وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها و به طبع به شهرستان‌ها ابلاغ شده است که همه ادارات براساس این سیاست برنامه‌ریزی‌ها را اجرایی می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان سامانه نیروی انسانی، توسعه و مشارکت محور، عملیاتی کردن بودجه در مدارس، ارتقا و توانمندسازی مدیران و واحدهای آموزشی و مدیریت غیرمتمرکز را از پنج سیاست کلی آموزش و پرورش بیان کرد.

گیلان بیش از ۱۹ هزار کلاس درس دارد

حاجتی با بیان اینکه عملیاتی کردن بودجه در نیم درصد مدارس کشور عملیاتی می‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان پنج هزار و ۷۸۱  واحد آموزشی با ۱۹ هزار و ۴۰۰ کلاس درس دارد.

وی با اشاره به اینکه گیلان ۳۹۰ هزار دانش آموز دارد، گفت: ۴۸ درصد این دانش آموزان را دختران تشکیل می‌دهد و  ۵۲ درصد را پسران تشکیل می‌دهد.

اشتغال ۲۱ هزار و ۲۳۹ نفر از نیروی آموزش و پرورش گیلان در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، تعداد نیروی انسانی شاغل در آموزش و پرورش گیلان را ۳۰ هزار و ۵۶۱ نفر عنوان و تصریح کرد: ۲۱ هزار و ۲۳۹ نفر شاغل در مدارس هستند که از این نظر به عنوان بزرگترین دستگاه دولتی محسوب می‌شویم.

حاجتی افزود: از این تعداد نیرو ۱۴ هزار و ۹۷۰ نفر نیروی خانم هستند که معادل ۵۷.۰۶ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند که چهار صدم درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

وی گفت: تعداد نیروی مرد ۱۱ هزار و ۲۶۹ نفر است که معادل ۴۲.۹ درصد و پنج درصد کمتر از نیروی میانگین کشوری است/تسنیم

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …