چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان: ۲۰۰ مدرسه گیلان کمتر از ۵ دانش‌آموز دارد

همای گیلان: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: ۲۰۰ مدرسه گیلان کمتر از پنج نفر دانش‌آموز دارد.

خبرگزاری فارس: 200 مدرسه گیلان کمتر از 5 دانش‌آموز دارد

مهدی حاجتی  با اشاره به فعالیت ۳۰ هزار نفر فرهنگی در آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: تعداد یک‌هزار و ۵۴۰ نفر در بخش اداری آموزش و پرورش استان فعالیت می‌کنند.

وی تعداد عوامل اجرایی و مدیران مدارس گیلان را هشت هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۱۹ هزار نفر معلم در مقاطع مختلف تحصیلی در استان تدریس می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تعداد هشت هزار نفر از معلمان در مقطع ابتدایی تدریس می‌کنند، تصریح کرد: ۱۱ هزار نفر در مقطع متوسط مدارس گیلان تدریس می‌کنند.

*افزایش پنج درصدی قبول‌شدگان کنکور در گیلان

حاجتی در ادامه از ابلاغ جدول رتبه‌بندی آموزش و پرورش از طریق سازمان سنجش به استان‌ها خبر داد و بیان کرد: امسال تعداد قبول‌شدگان گیلان در کنکور سراسری پنج درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌است.

وی به رتبه ششم دانش‌آموزان گیلانی در کنکور سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال با تلاش همه‌جانبه و افزایش پنج درصدی قبول‌شدگان در کنکور توانستیم رتبه استان را حفظ کنیم و این موضوع نشان می‌دهد دیگر استان‌ها به‌سرعت فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه مبارزه با انسداد بی‌سوادی از برنامه‌های این سازمان است، خاطرنشان کرد: سال گذشته تعداد دو هزار نفر بی‌سواد در استان داشتیم و با تلاش انجام شده، این آمار در سال جاری کاهش پیدا کرده‌است.

وی به وضعیت جمعیتی دانش‌آموزان در مدارس گیلان اشاره کرد و یادآور شد: ۲۰۰ مدرسه استان کمتر از پنج نفر دانش‌آموز دارد.

*بازنشستگی ۱۰۰۰ نفر فرهنگی در گیلان

حاجتی با بیان اینکه تعداد یک‌هزار نفر فرهنگی سال گذشته در گیلان بازنشسته شدند، اظهار کرد: سال گذشته حتی یک نفر ورودی به آموزش و پرورش استان نداشتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از بازنشسته شدن یک‌هزار نفر فرهنگی در سال جاری در استان خبر داد و افزود: سال گذشته ۳۰ هزار ساعت حق‌التدریسی پرداخت کردیم و در تلاش هستیم سقف حق‌التدریسی را به ۱۵ هزار ساعت در سال جاری کاهش دهیم.

وی به صرفه‌جویی ماهانه سه میلیارد تومانی از محل کاهش حق‌التدریس معلمان در گیلان اشاره کرد و گفت: کاهش حق‌التدریس معلمان به ۱۰ هزار ساعت از برنامه‌های آموزش و پرورش در استان است.

حاجتی با بیان اینکه ماهانه ۶۶ میلیارد تومان در فصل اول به معلمان در استان حقوق پرداخت می‌کنیم، تصریح کرد: با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان مبلغ شش میلیارد تومان به فصل اول پرداخت حقوق معلمان در گیلان اضافه شده‌است.

*فعالیت ۳۵ مدرسه شبانه‌روزی در گیلان

وی از فعالیت ۳۵ مدرسه شبانه‌روزی در مناطق سخت‌گذر گیلان خبر داد و اظهار کرد: تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ نفر دانش‌آموز مقیم در مدارس مذکور تحصیل می‌کنند.// فارس

 

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …