چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل استاندارد گیلان تاکید کرد؛ لزوم استفاده از استانداردها در مجتمع های خدماتی، رفاهی

اشکانی پور از تشدید نظارت بر وسایل شهربازی‌ها و لزوم استفاده از استانداردها در مجتمع‌های رفاهی و خدماتی گیلان خبر داد.

همای گیلان، به نقل از شبستان، «داریوش اشکانی‌پور» امروز(شنبه،۳۰ مرداد) در جمع خبرنگاران با تاکید بر نهادینه کردن حقوق شهروندی در جامعه، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم را از اولویت‌های سازمان استاندارد اعلام کرد و گفت: رسانه یکی از مهمترین بازوان کمکی سازمان‌های نظارتی و عاملی تاثیرگذار در احقاق حقوق شهروندی است.

مدیرکل استاندارد گیلان ادامه داد: مردم باید با آگاهی کامل نسبت به حقوق شهروندی، مطالبه‌گر باشند چراکه همین مطالبه‌گری موجب احساس مسئولیت بیشتر مدیران شده و شرایط را برای آنان سخت‌تر می‌کند.

وی با تاکید بر نقش رسانه‌ها در ارتقا دانش و آگاهی مردم تصریح کرد: متاسفانه با مشکلات بسیاری در حوزه کنترل کیفیت واحدهای تولیدی مواجه هستیم که برخی واحدهای تولیدی به نوعی با آن مدارا کرده و برخی هم از این شرایط سواستفاده می‌کنند.

اشکانی‌پور کیفیت محصول و سلامت جامعه را اصل اساسی نظارت‌های سازمان استاندارد اعلام و اظهارداشت: بسیاری از تولیدکنندگان(نه به معنای واقعی) که حتی با جان انسان‌ها سر و کار دارند به منافع مادی توجه می‌کنند تا سلامت جامعه که با این افراد برخورد و از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به نظارت‌های بازار در قالب طرح‌های مختلف اذعان کرد: با عملیاتی شدن سامانه یکپارچه «سینا » مکان تولید محصولات مهم نیست و در صورت مشاهده تخلف و محصول بی‌کیفیت می‌توان  از واحد تولیدی شکایت کرده تا محصولاتش مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد.

اشکانی پور از تقویت واحد رسیدگی به شکایت در استاندارد گیلان خبر داد و گفت:‌ استانداردسازی خدمات اجباری است و فقط به تولید محصول مربوط نمی‌شود و همه حوزه‌های خدمات را شامل می‌شود.

وی با اشاره به آغاز استانداردسازی شهربازی‌ها و مجتمع‌های تفریحی، رفاهی به منظور ایمن‌سازی افزود: نظارت بر آسانسورهای عمومی نیز این هفته عملیاتی می‌شود.

اشکانی‌پور از شهروندان خواست هنگام خرید حتما به علامت استاندارد کالا‌ها توجه کنند و در صورت مشاهده کالا‌های فاقد این علامت، مراتب را به سامانه تلفنی ۱۵۱۷ اداره‌کل استاندارد جهت بررسی و پیگیری اعلام کنند.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …