چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد افتتاح سیلوی ۶ هزار تنی غلات در بندر انزلی

همای گیلان:فرهاد منتصرکوهساری بعد از ظهر امروز در جلسه هیئت رئیسه منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: بندر انزلی با ۱۱ پست اسکله ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۷ میلیون تن کالا را دارد که با طرح توسعه به ۱۷ میلیون تن افزایش می‌یابد.

download

وی مساحت بندر انزلی که در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار دارد را حدود ۱۱۵ هکتار عنوان کرد و افزود: غلات، چوب، فولاد، ماشین‌آلات و ترانزیت مواد سوختی عمده کالاهای تخلیه و بارگیری شده این بندر را شامل می‌شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان درباره بزرگ‌ترین بندر ایران در دریای خزر گفت: اکنون ۶ هزار تن سیلوی غلات آماده بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: تجار ایرانی و قزاقستانی مشغول ساخت سیلوی ۱۵ هزار تنی در بندر انزلی هستند.

منتصرکوهساری ایجاد کارگروه مشترک همکاری بین سازمان منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی اکتائو را مفید دانست و تصریح کرد: این کارگروه می‌تواند زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های طرفین در زمینه ترانزیت غلات تولید شده قزاقستان مواد سوختی مورد نیاز و دیگر موارد مورد علاقه طرفین باشد.

مدیر عامل کشتیرانی دریای خزر نیز در نشست مذکور با بیان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت در زمینه حمل و نقل کالا، خواستار کاهش زمان انتظار کشتی‌های ایرانی در بندرگاه اکتائو شد.

علی‌اکبر غنجی، گفت: پیشنهاد می‌شود اجاره و نگهداری یک پست از اسکله‌های بندر اکتائو به شرکت کشتیرانی دریای خزر برای اجرایی شدن توسعه همکاری‌های ترانزیتی دو طرف صورت گیرد.

ناظر گمرکات گیلان نیز در نشست مذکور اظهار کرد: گمرکات استان آماده خدمت‌رسانی ویژه به فعالان اقتصادی ایرانی و قزاقستانی در محدوده منطقه آزاد انزلی است.

پرویز تقوی افزود: نقش منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی اکتائو در توسعه مبادلات تجاری دو کشور حائز اهمیت است.

وی برگزاری جلسات مشترک با مسئولان گمرکی اکتائو را در زمینه تسریع و تسهیل خدمات‌رسانی به بازرگانان دو طرف با هدف توسعه همکاری‌های اقتصادی و ترانزیتی موثر دانست.

به گزارش فارس، مدیر عامل منطقه ویژه اکتائو به همراه معاونان و مدیران منطقه آزاد انزلی و نماینده وزارت امور خارجه در استان گیلان امروز از مجتمع بندری در حال احداث کاسپین، شهرک صنعتی منطقه و محدوده بندرانزلی بازدید کردند و با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود برای همکاری‌های مشترک آشنا شدند./فارس

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …