چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان خبر داد تشدید طرح نظارتی در گیلان

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از تشدید طرح نظارتی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشدید طرح نظارتی در گیلان

 رضا قشلاقی پیش از ظهر امروز در نشست تعزیرات حکومتی این استان با اشاره به تشدید اجرای طرح نظارتی در گیلان اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح سه واحد عمده فروشی و ۸ نانوایی متخلف در گشت مشترک تعزیرات حکومتی با دیگر دستگاه‌های اجرایی گیلان شناسایی شدند.

به گفته وی، در بازرسی از ۳۹ واحد صنفی عرضه کالا و خدمات رشت مقدار یک‌هزار و ۱۴۹ عدد کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

این مسئول کالای کشف شده را شامل صابون، شکلات، آدامس و سیگار ذکر کرد و یادآور شد: یک واحد صنفی عرضه کننده در ضدسرقت از سوی شعبه چهارم تعزیرات حکومتی به ضبط کالا و جریمه نقدی محکوم شد.

وی جریمه محکومیت این واحد را بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال در حق دولت ذکر کرد و متذکر شد: در این راستا یک فروشنده آرد یارانه‌ای نیز در رشت به جریمه محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان جریمه نقدی این فروشنده متخلف را ۱۶۱ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال عنوان کرد.

وی متذکر شد: با توجه به ضرورت نظارت و کنترل دولت بر فعالیت‌های اقتصادی و لزوم اجرای مقررات قیمت‌گذاری و ضوابط توزیع، متخلفان از اجرای مقررات بر اساس مواد این قانون تعزیر می‌شوند.

قشلاقی فروش اجباری کالا به همراه کالای دیگر در سطح عمده فروشی یا خرده‌فروشی را از دیگر تخلفات مورد تعزیرات حکومتی استان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: در مواردی که کالا بر خلاف ضوابط و مقررات توزیع یا قیمت به صورت عمده در اختیار اشخاص غیر واجد شرایط برای فروش قرار گیرد علاوه بر مجازات فروشنده، اشخاص حقیقی یا حقوقی خریدار کالا نیز به پرداخت جریمه معادل یک تا سه برابر درآمد من‌‌غیرحق محکوم می‌شود./فارس

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …