چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان: فاز نخست محور سیاهکل به سراوان به بهره‌برداری می‌رسد

همای گیلان:شعبانعلی خاوری با بیان اینکه کارخانه گیلان سبز دیلمان از محور سیاهکل به دیلمان به صورت غیر استاندارد استفاده می‌کند، اظهار کرد: احداث پروژه‌های راهسازی گیلان تسریع می‌شود.139212221319436052332663

وی با اشاره به راه‌های ارتباطی سیاهکل افزود: فاز نخست محور سیاهکل – سنگر – سراوان به طول ۱۸.۵ کیلومتر از سیاهکل تا سد سنگر  بوده که هم اکنون پیمانکار این پروژه در حال کار کردن است و اگر منابع مالی آن از نظر اعتباری و تخصیص به طور کامل داده شود، امسال بیش از ۹۰ درصد فاز نخست آن پایان می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: مبدأ محور سیاهکل به بازکیاگوراب، تقاطع بازکیاگوراب است که کار ساخت این تقاطع تقریباً به پایان رسیده و در ایام نوروز نیز به زیر بار ترافیک رفت و کار آیی خوبی داشت.

خاوری تصریح کرد: در ادامه این تقاطع، یک مسیر ۴ کیلومتری با محوریت پل چُفل وجود دارد که در مناقصه است و  با توجه به منابع اعتباری که داریم پس از تعیین پیمانکار فاز به فاز این پروژه را تعریف می کنیم و به جلو خواهیم رفت.

وی با اشاره به پروژه ساخت محور سیاهکل به دیلمان با تأکید بر اینکه کارخانه گیلان سبز دیلمان از این محور به صورت غیر استاندارد استفاده می‌کند، گفت: محور سیاهکل به دیلمان ظرفیت این حجم سنگین ترافیک را ندارد و این کارخانه علاوه بر محور مذکور، تمامی محورهای منتهی به خود از جمله رودسر و املش را نیز تقریباً از بین برده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: انتظار ما این بوده که کارخانه سیمان گیلان سبز دیلمان نیز در احداث مسیر با ما مشارکت داشته باشد و فقط بهره بردار آن نباشد و آنها منابع و پول دارند و باید به این جاده کمک کنند.

خاوری با بیان اینکه ساخت این محور باید فاز به فاز اجرایی شده و به جلو برود، ابراز کرد: اگر قرار باشد که فقط از طریق منابع اعتباری دولت این محور ساخته بشود، این پروژه سالهای متمادی را حتماً سپری خواهد کرد.

وی با تصریح بر اینکه به اتمام رساندن محور سیاهکل به دیلمان نیازمند منابع اعتباری است، گفت: ما بیشتر از حد توان منابع اعتباری خود، در حال کار کردن هستیم.

خاوری با اشاره به اینکه همکاران ما با جدیدترین روش در حال لکه گیری این محور هستند، خاطرنشان کرد: با وجود ترافیک سنگین در این محور قادر به آسفالت کردن آن نبودیم، به همین دلیل به وسیله یک مایع چسبنده که تولید فرانسه است و زود خود را می‌گیرد، در حال لکه گیری این محور هستیم و البته این کار را به طور موضعی انجام می دهیم تا حداقل این سطح را ایمن بکند و مردم بتوانند از آن تردد کنند.

وی افزود: در ۱۵ کیلومتر ابتدایی محور سیاهکل به دیلمان پیمانکار حضور دارد و در حال اصلاح چهار واریانت است. تعهداتی که به پیمانکار داریم فوق العاده سنگین است، اما تمامی مجموعه در حد توان خود در حال کار کردن هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه مشکلاتی در راه ساخت این محور وجود دارد، تصریح کرد: هم اکنون که در حال ساخت قسمت هایی از این محورهستیم، مشکلات جانبی برای ما ایجاد شده است.

خاوری افزود: مثلاً منابع طبیعی می‌آید و جلوی کار را می‌گیرد و شاید کار آنها درست باشد، اما برای توسعه و عمران منطقه همه باید به یکدیگر کمک بکنیم و با همدلی کار را به انجام برسانیم./تسنیم

 

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …