چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل گردشگری گیلان خبر داد عدم افزایش نرخ هتل‌های گیلان در نوروز ۹۳

مدیرکل گردشگری گیلان گفت: مکان های اقامتی استان از هتل‌های چهار ستاره تا مهمانسراها هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ های خود در عید نوروز ندارند.

رضا علیزاده با اشاره به ستاد اجرایی خدمات سفر اظهار کرد: این ستاد امسال با رودیکرد خلاقانه و با برنامه‌های متنوع به استقبال نوروز ۹۳ می‌رود.

وی مهم‌ترین رویکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را اقتصادی کردن سفر عنوان کرد و گفت: باید از مواهب گیلان به درستی بهره گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان، از آمادگی کامل تمام تاسیسات گردشگری استان برای پذیرش گردشگران خبر داد و افزود: دفاتر خدمات گردشگری با تدوین بسته‌های گردشگری به مقصدهای مختلف استان سفرهای سازمان یافته‌ای را تدارک دیده‌اند.

علیزاده با تاکید بر اینکه جاذبه‌های گردشگری گیلان توسط کارشناسان زبده و آموزش دیده به گردشگران معرفی می‌شود، بیان کرد: موضوع ترافیک از دغدغه‌های ایام پیک سفر است.

وی با اشاره به سفرهای سازمان‌یافته از طریق حمل و نقل عمومی، گفت: این امر بار ترافیکی سفر را کاهش می‌کند و مدیریت هزینه‌ای محقق می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، از ایجاد بازاچه های صنایع‌دستی در نوروز ۹۳ خبر داد و بیان کرد: صنایع‌دستی استان به عنوان کسب و کار باید در اقتصادی گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هنرمند گیلانی باید از هنر خود سود اقتصادی ببرد، افزود: در کلیه مسیرها مواصلاتی استان با بررسی‌ها انجام شده ایستگاه‌های بازاچه صنایه‌دستی برپا می‌شود.

علیزاده از تهیه نقشه‌های گردشگری و دفترچه‌های تبلیغاتی، لوح فشرده سفر خبر داد، گفت: برنامه‌های فرهنگی گردشگری استان خلق جاذبه‌های جدید می‌باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، با اشاره به اینکه مکان‌های اقامتی استان از هتل‌های چهار ستاره تا مهمان‌سراها هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ‌های خود ندارند، اظهار کرد: برخی از واحدها با تمایل شخصی تخفیف‌هایی را برای گردشگران در نظر گرفته‌اند.

وی با اشاره به ۱۷ هزار واحد ظرفیت تخت‌های واحدهای اقامتی استان خبر داد و گفت: هدف ما ابتدا اسکان مسافر در مکان‌های اقامتی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، با بیان اینکه سرریز مسافر در مکان‌ها و کمپینگ‌های در نظر گرفته شده اسکان داده می شود، گفت: نقطه هدف ما پرکردن مکان‌های اقامتی است.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی سرریز مسافر از پراکنده شدن آنها در قالب چادرهای پراکنده جلوگیری می‌کند، افزود: اسکان مسافر در محل‌های اسکان موقت از تبعات اجتماعی و زیست محیطی جلوگیری می‌کند.

علیزاده با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه با نورز۹۳ ، اظهار کرد: از کلیه گردشگران می‌خواهیم تا با رعایت احترام به باورهای مذهبی و توجه به مسائل زیست محیطی استان سفر پرخاطره ای برای دیگر هموطنان رقم بزنند/تسنیم

About

Check Also

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با معاونت دانش و پژوهش سپاه …