چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر عامل شرکت آبفار گیلان خبر داد: تخصیص۷۰ میلیارد ریال برای پروژه‌های آبفار گیلان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به تخصیص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های آبفار روستایی در سال گذشته، گفت: از این میزان اعتبار ۴۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

همای گیلان، محبعلی رنج‌ور در حاشیه بازدید از پروژه‌های آبفای روستاهای انزلی اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تأمین تجهیزات به دلیل نوسانات قیمت ارز و پایین بودن تعرفه‌های موجود آب، شرکت‌های آب روستایی شرکت‌های ضرر رسان هستند.

وی با اشاره به تخصیص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های آبفار روستایی در سال گذشته، افزود: از این میزان اعتبار ۴۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

رنج ور با بیان اینکه تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی در روستای اشترکان، اولویت پروژه‌های آبفای روستایی در بندرانزلی است، گفت: با بهره برداری از پروژه مجتمع آبرسانی در این روستا ۱۲ روستای غرب گیلان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: روستاهای تربه بر، اشپلا، خمیران، سیاخاله سر و شیله سر در غرب شهرستان بندر انزلی از روستاهای غیر تحت پوشش آبفای روستایی هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه بندرانزلی در آبرسانی به روستاها جز شهرستان‌های سبز است، بیان کرد: به دلیل تالابی بودن منطقه جنوب انزلی، آب این منطقه از منابع آب شهری تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نحوه بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبرسانی روستایی یکی از مهمترین دغدغه‌های آبفای روستایی است، گفت: در حال حاضر وظیفه آبرسانی پنج روستا در شهرستان انزلی در اختیار شوراهای اسلامی روستاها است که باید به شرکت آب و فاضلاب روستایی تفویض اختیار شود.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

مسوول نمایندگی ولی فقیه در دانشکده هوا فضای سپاه: «شهید رییسی» مزد یک عمر مجاهدت خود را از امام رضا (ع) گرفت

حجت‌الاسلام نعمت الله فخری عصر شنبه در مراسم یادبود سیدالشهدای خدمت و همراهانش در مسجد …