چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان؛ افزایش ۲ برابری اعتبار اجرای طرح‌های آب و فاضلاب روستایی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با اذعان به اینکه اعتبار اجرای طرح‌های آب و فاضلاب روستایی دو برابر شده است گفت: در سال های ماضی ۶۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی و ردیف مجتمع‌ها در چارچوب خزانه به استان گیلان اختصاص‌یافته است.

همای گیلان، محبعلی رنجور امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم استان شایسته بهترین خدمات رفاهی هستند اظهار کرد: مردم استان گیلان در همه صحنه‌های انقلاب و دوران دفاع مقدس حضوری فعال و مستمر داشته و‌ باید بهترین خدمات رفاهی برای آنان در نظر گرفته شود و این امر در حال انجام شدن است.

وی با اشاره میزان جمعیت روستایی استان گیلان گفت: استان گیلان دارای ۳۵۰ روستا با ۴۶ هزار و ۳۲۰ خانوار است که از این مقدار بیش از ۲۰ هزار خانوار از آب آشامیدنی تصفیه‌شده محرومند که باید برای رفع این مشکل راه حلی اندیشیده شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اذعان به اینکه دولت برنامه ویژه ای برای رفع مشکل آب آشامیدنی در استان گیلان دارد بیان کرد: در برنامه ششم توسعه مقرر شد تا در دو سال آینده تمام روستاهای استان گیلان از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند.

رنجور با تاکید بر سخت بودن ایجاد شبکه توزیع آب آشامیدنی در استان گیلان تصریح کرد: استان گیلان به دلیل وسعت خود دارای پراکندگی‌های بسیار زیادی است به همین برای ایجاد شبکه توزیع آب آشامیدنی هزینه استهلاک و خدمات افزایش پیدا می کند.

وی با اعلام میزان مخزن موجود در استان گیلان گفت: با تلاش مسؤولان مربوطه تاکنون از صندوق ملی توسعه اعتبار خوبی برای شرکت آب و فاضلاب روستایی در نظر گرفته‌شده و با این اعتبار در استان گیلان ۶۵ مخزن با ظرفیت شش هزار متر مکعب وجود دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با اذعان به اینکه اعتبار اجرای طرح‌های آب و فاضلاب روستایی دو برابر شده است خاطرنشان کرد: در سال های ماضی ۶۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی و ردیف مجتمع‌ها در چارچوب خزانه به استان گیلان اختصاص‌یافته است که در مقایسه با پارسال در سطح ملی، شاهد  افزایش دو برابری بوده ایم.

فارس

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …