چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان: نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی در گیلان احداث می شود محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان، احداث نخستین نیروگاه خورشیدی در استان گیلان را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان:

نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی در گیلان احداث می شود

محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان، احداث نخستین نیروگاه خورشیدی در استان گیلان را بسیار مهم و ضروری عنوان کرد

به گزارش همای خبر، محمود دشت بزرگ گفت: سیاست ها و برنامه های وزارت نیرو مبنی بر توسعه انرژی های تجدیدپذیر بوده و بر اساس این برنامه ها، حدود ۴۵۰۰ مگاوات ظرفیت در بخش نیروگاه های خورشیدی باید در سطح کشور ایجاد شود.

وی افزود: در استان گیلان نیز یک نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی در منطقه لوشان احداث خواهد شد. خوشبختانه برنده مناقصه احداث این نیروگاه مشخص شده و رایزنی ها با سرمایه گذار در سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران (ساتبا)به زودی انجام خواهد شد تا شاهد آغاز عملیات اجرایی این رویداد در استان باشیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: به منظور تسریع در اجرای پروژه، هماهنگی جامع تر با منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و …، ضروری بوده تا با آغاز عملیات اجرایی، پروژه به خوبی و با سرعت پیگیری و دنبال شود.

محمود دشت بزرگ در خصوص مراحل اجرایی پروژه و جزئیات آن گفت: صفر تا صد احداث نیروگاه و همچنین اتصال این نیروگاه تحت ولتاژ ۲۰ کیلوولت به پست ۶۳/۲۰ کیلوولت لوشان و توسعه آن نیز بر عهده سرمایه گذار است.

وی افزود: برای انتقال برق تولیدی نیروگاه خورشیدی به پست لوشان، نیاز به احداث ۶ کیلومتر شبکه انتقال می باشد که اگرچه این مرحله نیز برعهده سرمایه گذار بوده، اما جهت تسهیل و تسریع در اجرای پروژه، همه دستگاه های اجرایی و امکانات استان باید بسیج شوند تا پروژه به نتیجه برسد و مردم شریف استان گیلان از منافع آن بهره مند شوند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: بطور حتم پروژه های نیروگاهی دیگری در بخش خورشیدی پس از اتمام این پروژه آغاز خواهد شد. اعتقاد داریم که موفقیت در این بخش، جز با تعامل سازنده و بهینه و تکریم سرمایه گذار و تسهیل گری در چالش ها و مشکلات پیش روی پروژه، میسر و مقدور نمی باشد.

وی افزود: در صورت موفقیت در این پروژه، شاهد استقبال بیشتر سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در استان خواهیم بود.

رئیس هیات مدیره برق منطقه ای گیلان در انتها تاکیدکرد: با توجه به اینکه پروژه احداث نیروگاه ۲۰ مگاواتی لوشان باید قبل از اوج بار سال آتی به بهره برداری برسد، انتظار همدلی و مساعدت بیشتری از تمامی مسئولان اجرایی داریم و با توجه به محدود بودن زمان، باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا این پروژه به نتیجه برسد و از منافع این پروژه در جهت توسعه پایدار استان نهایت استفاده را ببریم

About مدیر خبر1

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …

One comment

  1. ن آموزان بصورت کامل و عملی یاد می گیرید با دستگاه اسپرسو و تجهیزات کافی شاپ و قهوه هایی که از طریق دستگاه تهیه می شود کار کنید و بتوانید انواع مختلف قهوه ها را سرو کنید؛ اینکه چگونه یک قهوه ست کنید؛ چگونه قهوه ای درست کنید که مزه متعادلی داشته باشد؛ نحوه فوم گیری
    شیر و بحث لته آرت و پترن های